אין דבר כזה כמעט

5f41125981e1d.jpg

כמו שאין כמעט חולה בקורונה או כמעט מת, ככה גם אין כמעט אונס או כמעט הטרדה מינית.

אמא שלי היתה אומרת תמיד, אין דבר כזה חצי בהריון, או שאת בהריון או שלא – מה אומר לכם, היא צודקת.

היחסים שלי עם ההורים שלי היום לא קשורים לעובדה, שככל הנראה בזכותם אני בין הנשים הלא רבות מספיק שאני מכירה שלא חוו את מה שכולנו נחשפים אליו בימים האחרונים. זה לא שלא היו אירועים מינוריים עם זכר פה וזכר שם, כי עובדה שאני זוכרת אותם, אבל הם מעולם לא עברו את השלב שזה היווה טריגר טראומתי או כזה שנלחמתי בכל כוחי לשכוח. המכסימום שהיה הוא שנגעלתי מההתנהגות הזו והבנתי שיש דבר כזה סוטים בעולם הזה. בהגדרה של סוטים – כאלה שסוטים מהדרך שהחברה קבעה והנורמלית בהתנהגותם על פי מה שהחוק קובע.

הבעיה היום היא שההגדרה של סוטים שאני גדלתי עליה שינתה את פניה ולפתע כל שכן, קרוב משפחה וכל נער ממוצע ברחוב יכול להתאים להגדרה הזו מבלי שהוא מבין אפילו שהוא כזה. אחרת אני לא יודעת להסביר מאיפה צצים כל כך הרבה סיפורים על נערים וגברים שברגעים נתונים הפכו ממישהו שרוקד לצד בחורה בבר, נמצא בחדר מלון מול חדר מלון אחר שיש בה נערה קצת אבודה או שתויה ומחליט להפוך את עורו מאדם רגיל שעוברים על פניו ברחוב ללא חשד ונראה ככל האדם והופך להיות מפלצת בן רגע.

שמעתי מנשים בשנות הארבעים והחמישים של חייהן כיצד הותקפו מינית, אבל קראו לזה “כמעט נאנסתי”. אז זהו, תבינו שאין דבר כזה “כמעט” במקרים האלה.

ה”כמעט” האלה לא נכנסו לסטטיסטיקה כי הן לא דיווחו, כל אחת מסיבותיה ובעיקר מפאת היותם רק “כמעט”, לכן אין שום תיעוד על כך בשום מקום מוסמך וזה לא באמת קרה במונחים משפטיים.

הבעיה היותר חמורה היא שה”כמעט אנסים” לא ישבו על זה או לא שילמו במינימום את חובתם האזרחית ועמדו על כך לדין כלשהו. אז הנה לכם עוד אלפי או עשרות אלפי מקרים שכלל לא נכללו בסטטיסטיקה לאורך תולדות המדינה.

אני תוהה אם בגלל זה החוקים מקלים ככה, כי לא היו להם נתונים מהשטח מספיקים שכן קרו או כן דווחו ואז החוק לא לקח את הענין מספיק ברצינות. 

בפועל החוק שמע את קול זעקתן של רק חלק מזערי מהמקרים ואולי לכן טעה בשיקול הדעת, וכך הצדק עוות לרעת הנפגעים גם אחרי שמוצה הדין העדין עם הפושעים.

השאלה הגדולה והכלל לא צריכה להיות פוליטית בענין הזה, היא מה יעשה המחוקק במדינת ישראל בשנת 2020, שנת הקורונה הגדולה של העולם והשנה בה המספר “שלושים” לעולם לא יחזור להיות כפי שהיה גם אם יתברר שהיו שם רק שניים בסוף.

אם עדיין קיימת אותה הפרדת רשויות כפי שלימדו אותי ואת בנותיי בשיעור אזרחות, אז בואו נראה אותה מנותקת מפוליטיקה מושחתת או כסאות שדבוקים אליה אנשים שרובם לא ראויים למכור לי מלפפונים חמוצים בשוק מחנה יהודה.

אני נשמעת כועסת נכון? כן אני כועסת. יותר מדי נשים מתעוררות עכשיו מטורגטות מהסיפור האחרון הזה באילת ולרגע אחד הן חושבות שהעובדה שהסיפור שלהן עלה עכשיו ברשתות החברתיות יחשוף את גודל התופעה ואולי יזיז למישהו שם למעלה את האונה במוח.

החברה שלנו נרקבת לנגד עינינו והפגנות לצערי הן לא התשובה וגם לא בחירות רביעיות או עשיריות כי זה לא ישנה כלום לאף אחד בשיטה הקיימת. 

הדבר היחיד שנותר לעשות זה לחנך את ילדנו נכון יותר, להרחיק את הבנים מפורנו בגיל צעיר ולהסביר להם את ההבדל בין פורנו למין במציאות וכמובן לכבד נשים ולהבין טוב יותר את המילה “לא”.

עלינו לשמור על הנערות שלנו עד כמה שניתן ושיפחדו. כן שהן יפחדו לצעוד בלילה בחניון לבד לאוטו, שירעדו להן הברכיים כשהן הולכות לשירותים בלי ליווי של חברה, שיפסיקו לצרוך אלכוהול עד שכרון, לא יעזו להסתובב בחשכה בגנים ציבוריים ובעיקר שלא יסמכו על אף גבר שאינו אח שלהן, אבא שלהן או הבעל שלהן (מסייגת את קרובי המשפחה שאונסים, שם אני בכלל אובדת עצות).

נותר לחכות בכיליון עיניים שהרשות המחוקקת, הרשות השופטת והרשות המבצעת יועילו בטובם להוציא את פטיש הצדק מהתחת שלהם ולפעול.

לחכות שהם יחוקקו חוקים מתאימים למצב הקשה היום, לא יתקפלו בעסקאות טיעון ויגנו על אזרחים, שומרי החוק שאנחנו, שמשלמים את המשכורת שלהם בתחילת כל חודש.

זה הכסף שכולנו עובדים בשבילו כל כך קשה ואנחנו מצפים ליותר מרק כבישים בטוחים ומטוסי קרב בשמיים. אנחנו מצפים לחוק כל כך אכזרי ומאיים על פושעים שהם יחשבו אלף פעם לפני שישנו את עורם ויהפכו מאזרחים שומרים חוק לכאורה למפלצות מכוערות כל כך שלא נותר שם שום דבר שמזכיר בן אנוש שאנחנו מכירים.

hadarcg012-net-il

אין חוקים לאהבה, הבלוג של: הדר גבעתי

כתיבה פרצה אצלי יום אחד כתשוקה והחליטה להישאר בנפשי לעולם.כותבת בלי הפסקה ובעיקר בלילות, בשקט. משתדלת להפתיע, לא מחפשת לרצות את הקוראים עם הברור והמוכר. לשיגעון שלי אין מרפא.

סיפורים נוספים של הדר גבעתי

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר