אין מה לראות פה / קווין וילסון

Nothing to See Here / Kevin Wilson, 2019

ז’אנר: פרוזה תרגום
245 עמודים | הוצאה: עם עובד – הוצאת ספרים | תרגום: שירי שפירא | עורך הספר והסדרה: ארז רווה | שנת הוצאה בארץ 2022

ליליאן ומדיסון הכירו בפנימייה יוקרתית לנערות. כיום, 12 שנה מאוחר יותר, ליליאן היא קופאית בסופרמרקט עם חיים מתפוררים בעוד מדיסון נשואה לסנטור המיועד לנשיאות, אמא לילד ומנהלת חיים פוליטיים וחיי נוחות שרק מי שנולד לכסף והתחתן עם כסף, יכול להרשות לעצמו.

יום אחד ליליאן מקבלת הזמנה ממדיסון לבוא ולבקר אותה בטנסי. סקרנית ועם חיים משעממים שלא יזיק לה לברוח מהם, היא מסכימה. לאחר שהיא מתפעלת מהשפע שבו חברתה חיה, עולה הסיבה האמיתית מאחורי ההזמנה.

מדיסון מבקשת מליליאן לעבוד כאומנת עבור בסי ורולנד, ילדיו התאומים מנישואיו הקודמים של בעלה של מדיסון. התאומים בני חוו טראומה לאור מות אמם, כך שאביהם נאלץ לקחת אותם אליו. התאומים סובלים ממצב מיוחד: הם יכולים להתלקח באופן ספונטני.

ליליאן נטולת כל הכשרה וכל ניסיון בטיפול בילדים, אך היא מסכימה לתפקיד. המפגש עם התאומים היה מעניין עבור כולם ודי מתוח. מהר מאוד, ליליאן והתאומים מפתחים קשר מיוחד ובזכות זה, הם פורחים, אך לא הכל גן של שושנים.

הסיפור מובא בגוף ראשון מפיה של ליליאן. חייבת לציין שהכתיבה מעולה והעלילה גאונית בעיניי. חרף היות תסמונת ההתלקחות לא אמיתית, גובלת בפנטזיה ולא הכרחית לעלילה, ראיתי בה כייצוג להתנהגות הילד המשתנה בהתאם ליחס שהוא מקבל מסביבתו.

אמון הוא דבר שקשה לתת באדם בתור מבוגרים, קל וחומר עבור ילד שחווה אובדן, נטישה ויחס בלתי מכיל מסביבתו. ברגע שהתאומים זכו להתייחסות ראויה, להכלה, קבלה וגם אהבה מליליאן, ההשתלטות על ההתלקחות מקבילה לעיצוב התנהגות שאנו עושים לילד. הם סמכו עליה והאמינו לה וזה עשה את כל ההבדל.

דמותה של ליליאן הייתה פשוט מאוד נהדרת! היא אמיתית וצינית. היא לא מנסה לשדר משהו שאינו האמת שלה. לעומתה, מדיסון הייתה בעיניי נצלנית, קרה המונעת מאינטרס אישי ואחת שלא תבחל בשום אמצעי כדי להשיג את מבוקשה. רק לקראת הסוף חיבבתי אותה טיפה כי דמותה נהייתה עגולה.

הסיפור עשיר בשעשוע, בציניות, בכאב לב, באכזבות ובציפיות. זה סיפור ביקורתי ונוקב על משפחה ועל מעמדות חברתיים. הסופר מותח ביקורת על ערכיהם של הפרבילגיים שלעיתים מרשים לעצמם “לקנות” את מבוקשם על גבם של אחרים, רק כי הם יכולים. פערי הכוחות בולטים ועצוב לראות שמי שמודע לפער הזה, מתוך צורך או חמדנות, לעיתים משתף פעולה ובכך מוכר את נשמתו ואת הסובבים אותו לשטן.

זה היה ספר שהעלה לי חיוך על הפנים וחימם לי את הלב. תענוג של סיפור שאתם חייבים לקרוא!

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר