איש הערמונים / סרן סוויסטרופ

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

The Chestnut Man / SØren Sveistrup, 2018

ז’אנר: מתח
536 עמודים | הוצאה: מודן הוצאה לאור | תרגום: דורית בריל-פולק | שנת הוצאה בארץ 2020

אין מענג מלכתוב לכם על ספר מתח משובח ועוד רומן ביכורים! זו חוויה בפני עצמה לגולל בפניכם את מה שעברתי במהלך הקריאה, אותה דחיתי מפאת אורכו של הספר. טעות חמורה עשיתי! אז הפעם אתחיל מהסוף ואומר שהוא מומלץ בחום רב!

נאיה תולין השואפת לעבור ממחלק רצח ליחידת הסייבר יחד עם מארק הס, בלש שהוחזר לקופנהגן מהיורופול מנהלים את חקירת מקרי הרצח האכזריים, שאט אט התברר שמדובר ברוצח סדרתי שזכה לכינוי “איש הערמונים” מאחר והוא משאיר בובה מערמונים בזירות הרצח.

איש הערמונים מתוחכם וזהיר. הוא בוחר את קורבנותיו באופן שיתאם לפרופיל מאוד מסויים. כולן נשים ואמהות לילדים. הוא מטיל בקורבנותיו מומים והתיאורים הופכי בטן ובהחלט לא לבעלי לב חלש. ככל שהשעון נוקף, תולין והס מנסים לחשוב כמה צעדים קדימה בכדי למנוע את הרצח הבא.

קצה חוט אין. הזמן חולף והתסכול גובר ואם לא די בכל הלחצים, על בובות הערמונים התגלתה טביעת אצבע חלקית. מה שמטריד זה שטביעת האצבע הזו שייכת לקריסטין הרטונג, נערה שנחטפה שנה קודם לכן, נרצחה בברוטליות, האשם הודה והתיק נסגר מבלי שהגופה תימצא. קריסטין היא בתה של השרה לעניינים חברתיים.

מה עלה בגורלה של קריסטין?
מיהו איש הערמונים?
מדוע הוא בוחר את קורבנותיו בצורה הספציפית הזו?
מה מניע אותו להטיל מומים בקורבנות?
האם יפתרו תולין והס את התעלומה חרף חילוקי הדעות שביניהם?

ספר לתפארת! העלילה הסבוכה והפתלתלה הזו מובאת בגוף שלישי ומתפרשת על פני חודש שלם. הפרקים קצרים, דבר התורם לקצב ההתפתחויות המהיר. אין רגע דל. תגלית רודפת תפנית. פרטים רבים נשזרים ביד אומן עד גילוי התמונה השלמה, המצמררת, האפלה והמטלטלת.

הסיפור מביע ביקורת נוקבת על מערכת שירותי הרווחה בדנמרק ועל הקלות הבלתי נסבלת שבה אנשים וילדים נופלים בין הכסאות, ובכך הופכים לקורבנות.

המחבר בנה דמויות מיוחדות, חזקות ועגולות, כאלה שבלתי אפשרי להישאר אדישים אליהן. ישנם תיאורים לא פשוטים כלל וכלל והסיפור נוגע בנקודות רגישות שעשויות להוות טריגר ויחד עם זאת ובזכות זאת, הספר הזה יצירת מופת בעיניי. הוא אחד הסוחפים, המהפנטים והמהודקים שקראתי לאחרונה. ממליצה לכם בחום להשיג עותק ולקרוא לאלתר. מחכה בכיליון עיניים לספרים נוספים פרי עטו של הסופר המוכשר הזה.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר