בולי קינג / אנדי ג’קסון

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

Bully King / Andi Jaxon, 2020

ז’אנר: רומן רומנטי MM
394 עמודים | הוצאה: טורקיז הוצאה לאור | תרגום: אוולין שור | עריכת תרגום: לין תהל כהן | שנת הוצאה בארץ 2021

ברוכים הבאים לחגורת התנ”ך של ארצות הברית. הדרום מאופיין בשתי אהבות עיקריות: ישו ופוטבול. אז אפשר להבין שלהיות גיי בעיירה קטנה בדרום, זה לא דבר פשוט, אם לא מסוכן אפילו.

ג’ונה כהן הוא בנו של הכומר החדש בעיירה אליה הם עוברים מהחוף המערבי. הכומר הוא פנאט קיצוני והומופוב מוצהר הדואג להטיף בגנות כל מי שאינו סטרייט.

ג’ונה חונך לעבוד, לאהוב ולמלא אחר צווי ורצונות האל, כן, גם כשזה במחיר אישי גבוהה מאוד. הוא בעצמו הומו. הוא רואה את עצמו כסוטה וכמטונף, מהדהד את הנרטיב שאביו אוהב לצטט בקולי קולות בדרשותיו בכנסייה. ג’ונה מתפלל בכל נימי נפשו שאלוהים יכוון וידריך אותו ורצוי שיגאל אותו מיסוריו. הוא מפחד שיגלו אודות נטיתו המינית.

ואז מגיע היום הראשון של הלימודים וג’ונה נתקל ברומן קינג, הקוורטרבק של נבחרת הפוטבול של ביה”ס, האלוהים של העיירה הזו אחרי ישו. המפגש לא נעים וגורר אחריו שרשרת של התעללויות אכזריות.

רומן השחצן נהנה להתעמר ולהתעלל בג’ונה בעוד ג’ונה מקבל את רוע הגזירה בהכנעה ובדמעות הזולגות ובלתי פוסקות על לחייו. אך מתחת למעטה הקשוח והאלים של רומן, מסתתר סיפור זוהר הרבה פחות ממה שעיני העיירה רואות.

הסיפור מובא בגוף ראשון מפיהם של ג’ונה ורומן לסירוגין. הכתיבה קולחת וזורמת. הסופרת רקמה עלילה מציאותית שאפשר להתחבר אליה. היא שזרה בה הרבה מאוד כאב, רגש, הקרבה ובאותה נשימה, אכזריות רבה. הספר מגיע עם אזהרת טריגר של תקיפה מינית, נגיעה בהתאבדות ויחסי הסכמה בעייתית. בעייתית היא מילה מתאימה בהחלט.

באופן בלתי ברור לי, השנים מתאהבים. ג’ונה הוא דוגמה קלאסית לתסמונת שטוקהולם. אומנם אין חטיפה ממשית, אך הוא מתאהב במי שמתאכזר אליו בברוטליות שהפכה לי את הבטן בסצנה מסויימת. אותה סצנה מבחינתי, הייתה אמורה לגרום לג’ונה לעמוד זקוף ולמתוח את הקו ולשים קץ לסאגה שהכפיף אותו אליה רומן, אך זה לא קרה.

על אף שאהבתי את טוב ליבו ותמימותו של ג’ונה, דמותו הרגיזה אותי לא מעט, רומן גם. ואם יש דמות שעיצבנה אותי יותר מכולן, הרי זו אמו של ג’ונה, שעליה לא אפרט כלל וכלל ואשאיר לכם לקרוא ולהבין מדוע.

היו שלוש דמויות שהתאהבתי בהן עמוקות: מרי, טיילור וקריסטל, שגם עליהן לא אפרט כי בטוחה שתאהבו אותן כמוני.

הספר עוסק בנושאים אקטואליים, חברתיים ומציאותיים החל ממעבר למקום חדש השונה שנות אור מהמקום שבאת ממנו, חיבור לאנשים חדשים, עיירה קנאית ואלימה כלפי השונה, דינמיקה משפחתית, אלימות, עצימת עיניים קולקטיבית, התמכרויות, תקיפה מינית, פחד מהשונה, הכלה וקבלה.

יש לי כל כך הרבה מה להגיד על הספר הזה, אבל אעצור כאן כי אחרת תצא לי מגילה עוד יותר ארוכה מזו שכבר כתבתי. אגיד שאהבתי את הכתיבה, אהבתי את הנושאים השזורים בעלילה, אהבתי את בניית חלק מהדמויות וכעסתי על כל כך הרבה דברים, על העוול וחוסר הצדק, על הרדיפה ועל הפחד שאדם חייב לחיות בו רק כי הוא שונה.

בשנת 2021 אני מצפה מאנשים להרחיב את אופקיהם, לכבד ולקבל את האחר בדיוק כפי שהוא, גם ובמיוחד כשאנחנו לא מסכימים או שותפים לאתן בחירות. המושג “אהבת חינם” שמפוזר לאוויר ולצערי, רוקן מתוכן, ראוי שנאמץ אותו באמת ובתמים וננהג על פיו. לכולנו מגיע לאהוב ולהיות נאהבים בחזרה ולכולנו מגיע להיות מאושרים מתחת לשמיים הפתוחים ולא במחשכים.

ספר נהדר שהוציא ממני הרבה וזה בדיוק הסימן לכך שהוא ממש טוב. מומלץ בחום.

תודה מיוחדת לחברתי אורית טיליוב, שבזכות המלצתה הנפלאה לקרוא, הספר אצלי נצח בקינדל אך קראתי בתרגומן הנהדר של הטורקיזיות.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר