החיים מחכים לך, קלואי בראון / טליה היברט

Get a Life, Chloe Brown / Talia Hibbert

ז’אנר: קומדיה רומנטית
320 עמודים | הוצאה: הוצאת ספרים אהבות | תרגום: תם פררו | עורכות ראשיות: גלי אבני וורד רווה-שמואל | עריכה: ורד-רווה שמואל | עריכה לשונית: שפרה רווה | שנת הוצאה בארץ 2021

כבר מעל לחודש שאני לא מצליחה לקרוא ספר רומנטי בשפה העברית. ראיתי את הטיזרים ופניתי לזיליאני בשאלה לגביו, והיא הבטיחה לי שהספר הזה יגרום לחזור לקרוא רומנטי בעברית. וצדקה!

מי מאיתנו לא כתב רשימת משאלות / חלומות / יעדים כאלה או אחרים בשלב כלשהו בחיים? קלואי בראון מחליטה לכתוב רשימת דברים שיחזירו אותה לחיים, דברים כאלה שיכניסו צבע ועניין לחייה המשעממים לכאורה. אך האם להיצמד לרשימה, בדיוק כפי שנכתבה לראשונה, יביא את התוצאה הרצויה?

הדבר הראשון ברשימה הוא לצאת מבית המשפחה ולעבור לגור לבד. את זה היא מבצעת בקלות וסימנה וי על המשימה. מה שאינה יודעת זה שהמעבר הזה יזמן לחייה אתגרים רבים כאשר רובם באים בצלמו של רדפורד מורגן ההורס.

היא חנונית מחשבים שעובדת מהבית, הוא אב הבית בבניין בו היא מתגוררת.
היא צינית ועוקצנית, הוא בעל מזג רגוע וחיוך שלא יורד מהפנים.
היא מומחית בלדחוף אנשים החוצה מחייה, הוא ממגנט אנשים אליו.

המפגשים בין השניים פשוט משעשעים. ההתנצחויות והדיאלוגים השנונים ביניהם העלו לי לא מעט חיוכים על הפנים. אבל, ויש אבל גדול, למרות שמדובר בקומדיה רומנטית, הספר הזה מביא לנו מציאות חיים לא פשוטה של אישה המתמודדת עם מחלה כרונית: פיברומיאלגיה. אזכור המחלה הקשה הזו העלה לי מול העיניים ועם פרפרים בלב, שתיים מחברותיי האהובות והיקרות שמתמודדות יום יום שעה שעה עם הכאב הבלתי נסבל הזה. מצדיעה לכן סיסטרז!

הסיפור מובא בגוף שלישי, אך מרוב שהכתיבה קולחת והעלילה זורמת, קשה להבחין בכך. בצד השעשוע, הדמויות הנפלאות לרבות דמויות המשנה הקורעות, הסיפור מגיע עם הרבה תובנות ומסרים לחיים.

סוף סוף דמות נשית עגלגלה ומפתה. דמות אמיתית שקל מאוד להתחבר אליה. דמות שמציגה לנו את האתגרים העומדים בפני בנאדם המתמודד עם מגבלות כאלו ואחרות בגלל מצב בריאותי. אנו עדים לכאב שבבדידות הנכפית על מישהו כי הסובבים אותו מסרבים לקבל אותו כמו שהוא, מסרבים להסתכל לכאב שלו בעיניים, להכיל, להחזיק יד, לא לוותר לו ולא עליו ולהיות איתו תמיד. הצד השני של המטבע הוא שהאדם הסובל, לעיתים בוחר להתכנס בעצמו ולהרחיק אנשים ממנו רק כי לא בא לו להרגיש שהוא נטל עליהם. זה מקום מאוד בודד להיות בו, אז למרות הקושי: נסו להיפתח בפני אלו שאוהבים אתכם. אל תניחו לעצמכם להיות בודדים.

אהבתי שרד וקלואי באים כל אחד עם המטען שלו, חוסר הביטחון העצמי שלו והפחדים שלו ואיך ששניהם מצאו שברגע שמוצאים את האדם הנכון, ניתן לפרוח ולמצוא אהבת אמת.

“אני רוצה לגרום לך לחייך עד שתשכחי איך מרגישים כשבוכים.”

החיים דינאמיים ומשתנים. מה שנראה לנו נכון ומתאים בזמן מסויים, יכול להשתנות עם הזמן ורצוי שנגדיל ראש ונשנה את יעדינו ורצונותינו בהתאם. זה שכתבנו רשימה, לא אומר שזה חקוק באבן.

המסר החשוב מכולם בעיניי הוא לא להניח לרגשות, במיוחד בלהט הרגע, למנוע מאיתנו להקשיב לאחר. לפעמים מה ששומעים או מה שרואים, אינו בהכרח נכון. תקשורת פתוחה חוסכת הרבה מאוד כאב לב.

חייכו לחיים, תהנו מהדברים הקטנים והרשו ללב שלכם לפעום באהבה. נהניתי מאוד וממליצה בחום.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר