המכולת של חומוס

55ba3d039090e.JPG

בכל שישי לקראת חצות היום היא יוצאת מן הדירה שלה, דירה קטנה עם חלונות לבנים ונקיים, עטורי וילונות ארוכים ושקופים בשמנת זהוב מדגדגים את הרצפות המבהיקות והקרירות לקראת שבת, מצננות את כפות הרגלים כשחם בחוץ.

היא אוהבת לדלג מדרגות בשמלונת דקיקה ולבנה ובכפכפים אל הרחוב, לנשום עמוק את הקיץ ולצעוד לאט אל המכולת של חומוס בצל העצים הותיקים. שם התחיל הכל.

היא עוברת ליד המכולת ועמוד השדרה הקשוח שלה נזכר ומצטמרר. שם גם נגמר הכל, כשהלב שלה נשרף.

במכולת של חומוס כהן יש המולה של שישי, חלות וחלב ועיתון. גבר קונה לאישתו טמפון ובחוץ על המדרכה ילדים מלקקים ארטיק אדום.

“שתבוא עליהם הברכה וידעו שבת של משפחה,” היא ממלמלת, וצועדת בנחישות נמרצת לדלי הפרחים, שם היא בוחרת את הלבן הכי מפואר, האדומים הכי צנועים, צהוב קנאי אחד ושני כתומים של שקיעה, זה ישתלב יפה בתכלת של שמים ופיסות ענן שמציצים מבעד הוילונות הארוכים. היא מסניפה את הריח אליה, אוספת לחמניות לבנות ויין אדום, מסמנת לחומוס שירשום וצועדת על המדרכה הגוססת ששורשים זקנים קרעו אותה לגזרים וסדקים לאורך שנותיה.

כשהוא בא מולה היא בדיוק גנבה ביס מאחת הלחמניות ולעסה כמו ילדה נשורת שיניים, בהתלהבות פעורה. הוא היה יפה כמו לב וכועס ובודד, היא הביטה בו ומשהו התכווץ בה. פתאום התחשק לה שוקולד. עכשיו שרפו לך את הלב ילדה שבי. לכי הביתה. עוד מעט הבנות יחזרו את תשמחי בחוכמתם התמימה. כשצעדה הביתה בראש מורכן אל המדרכה המתבוססת בעלוה, סופרת את נקישות צעדיה על העלים, נשרה פיסה נוספת מליבה ונותרה זוכרת. בלילה היין ימחק את הכל. במוצאי שבת, לפני שהוא פותח את המכולת, חומוס כהן מטאטא את המדרכה משאריות האדם והנשורת ומבקש מאלוהים רחמים על אנשי הלבבות הבודדים שהחיים לוקחים מהם פיסה אחר פיסה של לב ורגש. שם הוא מבקש שימצאו את עצמם ושתבוא בהם אהבתם לחיים לאהבה, ולמה שקיים.

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר