המפרץ הכסוף / ג’וג’ו מויס

Silver Bay / Jojo Moyes, 2006

ז’אנר: פרוזה תרגום
414 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים שאוהבים | עורך ראשי: דב איכלונד | עורכת הספרות המתורגמת: לימור בן צבי | עורכת התרגום: רנית שחר | שנת הוצאה בארץ 2022

בספר הזה יש מרכיבים שגורמים לי אושר: סופרת אהובה, אוסטרליה ודולפינים.

לפני חמש שנים, לייזה מקאלן יחד עם בתה האנה, בורחת מלונדון ועוברת לגור עם קתלין, דודתה הזקנה המנהלת את בית המלון היחיד בסילבר ביי, אוסטרליה.

סילבר ביי היא עיירה קטנה אשר תושביה מתפרנסים מהשטת תיירים כדי לצפות בלווייתנים ודולפינים. אורח חייהם פשוט ומתנהל על מי מנוחות וזו הסביבה שבה לייזה מרגישה הכי אנונימית והכי בטוחה בעולם. היא בעצמה משיטה סירה משלה העונה לשם “ישמעאל,” שגרם לי להרים גבה.

למש שנים מאוחר יותר, מגיע מייק דורנר, גבר צעיר לונדוני להתארח בסילבר ביי. הוא מרגיש תלוש מהסביבה הפשוטה שמצא את עצמו בה. מטרתו היא לבחון את השטח לצורך הקמת אתר נופש יוקרתי, אך הוא ל מצהיר על כוונותיו בפני התושבים.

אט אט מייק מתחיל להירגע ולהרגיש בבית בסילבר ביי. האנשים מחבקים אותו ומקבלים אותו אל תוך החברה שלהם. הוא מתחיל להבין ולהפנים את חשיבות שימור חיי הטבע בכלל וחייהם של הלווייתנים והדולפינים בפרט הן מבחינה אקולוגית ואנושית והן מבחינת חשיבותם לפרנסת תושבי העיירה.

בצד הנינוחות, לייזה מסקרנת אותו והוא אף מתחבר אל האנה, בתה הצעירה והמקסימה של לייזה. כל זה גורם לו לפקפק במניעיו ובמיזם שהוא רוצה לקדם. הוא מוצא את עצמו בצומת חשוב, כל החלטה שיקבל, תשפיע על את גורלו וגורלם של אחרים.

ממה ברחה לייזה?
האם היא באמת בטוחה בסילבר ביי?
מה יקרה כשהתושבים יגלו מדוע מייק הגיע לעיירה שלהם?
מה תהיה החלטות של מייק?

הסיפור מובא בגוף ראשון מפיהן של כמה דמויות בספר. הסופרת מעמיסה בהתחלה בתיאורי חיי הקהילה, מידע אודות חיי הלווייתינים והדולפינים, דבר שקצת גרם לעלילה לא להתרומם, אך ברגע שהחלק הזה נגמר, העלילה ממריאה ואנו עדים להתפתחותן של הדמויות.

אומנם היה צפוי מה יקרה, אך הכתיבה הקולחת והדמויות היפות, שמרו על עניין במהלך הקריאה. כל המסתורין שאפף את עזיבתה של לייזה את לונדון, את הצורך הבלתי מתפשר שלה בפרטיות, את חרדתה הבלתי פרופורציונלית לבת שלה, ריתקו אותי לעלילה. בנוסף, רציתי לראות מה יקרה כשכולם יגלו מדוע מייק שם באמת ומה מייק יחליט לעשות.

בסוף היה גילוי מכמיר לב שממש העלה לי חיוך על הפנים.

אוהבת את הסופרת הזו וכל ספר שלה הוא הנאה עבורי.

קריאה מהנה.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר