הפינה השקטה / דין קונץ

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

The Silent Corner / Dean Koontz, 2017

ז’אנר: מתח
406 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים שאוהבים | תרגום: אורה דנקנר | עורך אחראי: דב איכלונד | עורכת הספרות המתורגמת: לימור בן צבי | עורכת התרגום: מרים קרץ | שנת הוצאה בארץ 2021
***ספר ראשון בסדרת ג’יין הוק.

חובבי הקונספירציות, להתפקד!

מרגע לידתו של אדם, ידוע שיום יבוא והוא ימות. נסיבות המוות שונות ומשתנות, הן מבחינת הסיבה והן מבחינת גילו של הנפטר, אך כולם תמימי דעים, הן מבחינה דתית והן מבחינה חברתית, שהתאבדות היא מעשה בלתי נסלח ושאין עליו כפרה.

ג’יין הוק חוטפת ההלם של חייה כאשר בעלה האהוב ניק, מתאבד בפתאומיות וללא כל סיבה. אכולת כאב וכעס, היא מחליטה לחקור ולהבין מה הביא את בעלה להתאבד בפתאומיות.

ג’יין היא סוכנת FBI שיצאה לחופשה בעקבות התאבדותו של בעלה. ככל שחיפשה יותר מידע ויותר הסברים, התמונה שנפרשה אל מול עיניה נהייתה יותר ויותק מקאברית. הרבה מאוד אנשים מוכשרי, מוצלחים וכאלה המשמשים מודל לחיקוי, שלחו ידם בנפשם. המספרים במגמת עלייה בצורה מטרידה מאוד.

מדוע ניק התאבד?
מה גרם לו לשלוח יד בנפשו?
האם ישנו חוט המקשר בין מקרי ההתאבדויות?
האם קיים דפוס שבעת זיהויו ניתן להבין מה גורם לאנשים להתאבד?
האם ההתאבדויות הן מקריות?
ואם לא, מי עומד מאחורי התופעה החולנית, האכזרית והמטרידה הזו?

הסיפור מובא בגוף שלישי מפי מספר יודע כל המציג בפנינו ומעל לגבי השורות בספר, עלילה מתוחכמת, כתיבה מחוננת, דמויות הבנויות לעילא ולעילא ומתח מהמילה הראשונה ועד לאחרונה. מזמן לא קראתי מותחן מהודק כזה! מותחן המציג קונספירציות מורכבות, מעניינות ולצערי, שנראות לי די ריאליסטיות בעולמנו שהקדמה הטכנולוגית, תאוות בצע, התשוקה לשליטה ורגשי עליונות עלולים לאפשר.

חקירתה של ג’יין הייתה סבוכה ומרתקת בעיניי. דרך מחשבתה והאופן שבו היא כלכלה את צעדיה מעידים על דמות מבריקה, חכמה, אסטרטגית מהמעלה הראשונה וכזו שניחנה בכושר לוגיסטי מופלא, בין היתר כי הוא מוששת על הבנה מעמיקה למוחו של האדם וניתוח דפוסי התנהגות.

התגליות של ג’יין היו מצמררות. התפניות היו רוויות אדרנלין ומתח בלתי פוסק, שנסק מעמוד לעמוד. מאחר ומדובר בספר ראשון בסדרה, הסוף סיפק כמה תשובות אך הוא מגיע עם הבטחה להמשך מרתק ומסעיר.

זהו ספרו הראשון של קונץ שאני קוראת, ואני שמחה שמצאתי לי סופר מופלא לקרוא את כל מה שאי פעם כתב ויכתוב. אחכה על קוצים לספרי ההמשך ובינתיים משאירה אתכם עם המלצה רותחת לקרוא.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר