זנזיבר

589df88578869.jpg

היא מעולם לא ראתה אותו מחייך כך.

כשחשבה על זה רגע לעומק, אחרי שפגו אדי האלכוהול, החליטה שמעולם לא ראתה אף אחד מחייך כך.

בכל התמונות שפרסם, עם חברים או עם נשים, תמיד חייך. בדרך כלל החיוך שלו הגיע גם לעיניים. לפעמים החיוך היה עייף, מובס קצת או שיכור, אבל בדרך כלל הוא זרח אליה מהתמונה – חיוך אמיתי וכן של מי שליבו נקי. היא חשבה שאולי החיוך הזה היה מה שהביא אותה לרצות לפגוש אותו.

היא לא חשבה לרגע שיכול להיות משהו ביניהם. אולי חברות, אבל בוודאי לא יותר. זה לא שהיא היתה יהירה. הוא פשוט לא היה הטעם שלה. למעשה, הוא היה ההיפך הגמור מהטעם שלה – מישהו שהיא לעולם לא תוכל להימשך אליו. אבל החיוך הזה משך אותה. היא חשבה שאולי אם תשהה במחיצתו די זמן תרגיש נקיה יותר, קלה יותר, כאילו היא שוכבת עירומה על אי טרופי ואדוות קלות מלקקות את בהונותיה. זה היה חיוך כזה, חיוך של זנזיבר.

בפעם הראשונה שנפגשו היא ציינה לעצמה שהתמונות לא שיקרו. הוא באמת לא היה הטעם שלה, והחיוך שלו עדיין היה מהוסס, מנומס. אבל אחרי הבירה השניה כבר צחקו שניהם בקול רם, והיא דימתה לרגע שהיא שומעת את עצי הקוקוס מרשרשים ברוח הקלה. כמעט יכלה להריח את ריח החול הרטוב. כשחיבק אותה, הלב שלה נעשה קל יותר, כמו מטוס שעוזב את הקרקע בדרך להרפתקה לא ידועה, והיא היתה פתאום שמחה מאד, והוא חייך.

אחר כך, היא למדה כבר לחפש את החיוך הזה בתמונות, והלב שלה איוושש כמו רוח בדקלים בכל פעם ששלח תמונה שצילם רק בשבילה. היא לא היתה בטוחה, אבל נדמה היה לה שהחיוך ששלח רק לה היה אחר – חיוך של מלח ים ושמן קוקוס.

היא ידעה כבר שפיתחה טעם מיוחד רק בשבילו – טעם של זנזיבר.

באותו לילה ספוג אדי אלכוהול, כשהוא סוף סוף מחק את המרחק ביניהם ונישק אותה, היא לא ממש הופתעה. העולם סביבה, שבדרך כלל סגר על ליבה כמו מלחציים, נסוג ונעלם, והיא חשה את חום השמש על עורה, את מגע החול הרטוב בכפות רגליה, וריח של קוקוס באוויר. היא הרגישה בזנזיבר.

היא רצתה להישאר שם, בנשיקה הזאת, לנצח, אבל הוא התנתק, פסע צעד אחד לאחור והביט בה, והיא חשבה לעצמה, מסוחררת מאלכוהול ועולמות מקבילים, שהיא מעולם לא ראתה אף אחד מחייך כך. הוא נראה באותו רגע כמו ילד איים יחף, שמישהו הגיש לו את הסוכריה הגדולה ביותר שראה מימיו, ואמר לו שמותר לו ללקק.

 …

תסעו לזנזיבר

ותאהבו הרבה!

 

קרדיט תמונה: מיקי אוניל ל- UNSPLASH

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר