כשהייתי בגילך

5ec9770852333.jpg

לבתי הבכורה שחוגגת היום,

כשהייתי בגילך כבר הייתי נשואה כמעט שנה שלמה ולמרות שלא חשבתי עדיין בשלב זה על להביא ילדים, כי בכל זאת הייתי ילדה עדיין בעצמי, ידעתי שהדרך לשם כבר לא כזו רחוקה. ארבע שנים אחרי זה ילדתי אותך ואיזה כיף להיות אמא צעירה. עם זאת זה בא על חשבון דברים אחרים ולכן אם תשאלי אותי היום, אציע לך לחכות.

כשהייתי בגילך כבר למדתי לימודי תואר ראשון והתחלתי את החיים שלי כבוגרת מבלי לדעת לאן אגיע ומה אעשה עם התעודה בסופו של יום מבחינה תעסוקתית. בדיעבד שמחה שלמדתי תואר ראשון ושני בגלל האפשרויות שזה נתן לי בחיים. התואר הוא לא מה שחשוב לאנשים באמת, אלא העובדה שאדם מספיק רציני להתקדם בחייו ומוכן להשקיע. תלמיד משקיע, חייל משקיע הופכים לעובד משקיע וזה בדיוק מה שמעסיקים מחפשים.

כשהייתי בגילך, כבר בישלתי, כיבסתי וטיפלתי בדאגות של “גדולים” ולא היה לי פנאי לחשוב על חו”ל אחרי הצבא או מסיבות, דברים שאני עושה היום, אחרת אולי, אבל עדיין עושה אותם בכיף. הפעם עם קצת יותר דאגות, לא מה יגידו, אלא להישאר אחראית ולא לשתות או לנסות חומרים שעלולים לסכן אותי כי היום יש לי שלוש בנות שזקוקות לי.

כשהייתי בגילך, הרגשתי בטוחה, יציבה ומודעת לסביבתי ונדרשת לכן להיות אחראית ורגישה לאחרים. כל אלה חשובים ובכל גיל האמת, אבל תלמדי דבר אחד וזה לשים את עצמך גם אם רק באחוז אחד יותר, מעל כל האחרים, מהסיבה הפשוטה שאם את לא תעשי את זה, אף אחד לא, גם מי שתינשאי לו ויאהב אותך ,לא באמת יעשה זאת וזה טבעי והגיוני.

כשהייתי בגילך, למדתי כל יום דבר חדש על העולם הזה ורק היום, כמעט עשרים וחמש שנים אחרי, אני מבינה שכמה שחשבתי שלמדתי וידעתי זה רק מגה בייט אחד. בכלל העולם כל הזמן משנה צורה ודורש מאתנו להיות ערניים לשינויים וללמוד אותו מחדש ובעיקר את עצמנו נוכח השינויים האלה.

כשהייתי בגילך חשבתי שאני כבר יודעת הכל על אהבה לאחר שהשגתי אותה וזה בסדר שטעיתי הרבה בדרך, לא רק באהבה, גם באמהות שלי איתך ועם אחיותייך או בעבודה, לימודים, זוגיות ועוד.

דרך כל טעות שתעשי מהיום ואילך תשתדרגי, תתפתחי, תדייקי לעצמך ולסובבים אותך עד כדי כך שתגיעי להכרה מלאה, מודעות והתפכחות מהסוג שאני חווה כיום.  אני מודה לעצמי שאיפשרתי לעצמי לחוות את החיים כל כך חזק שהם עברו דרכי ועדיין עוברים כמו צונאמי ומותירים אחריו לא הרס, אלא שתילי מידע חדשים, רגשות שכבר נדחקו או לא פעמו בי ובעיקר את הצורך והרצון לחיות כל יום כיום נפרד ולא חלק משבוע, חודש או שנה.

אני מאחלת לך להמשיך בדרכך, להקשיב קודם לעצמך ולהתייעץ רק כדי לוודא ולא כדי לקבל אישור מאף אחד.

את בהחלט שידרוג שלי והכוחות שיש לך היום היו חסרים לי אז ואמנם הגיעו באיחור קל, אבל הם כאן ולכן הערכתי אליך רק מתעצמת לנוכח ההתבגרות היפה שלך.

לבסוף אני מאחלת לך לכתוב מכתב דומה לזה לבתך הבכורה כשהיא תהיה בגילך כעת ולהעניק לה מחוכמת החיים האישית שלך כדי שתהפוך בדיוק כמוך לאשה המופלאה שאת. 

 

hadarcg012-net-il

אין חוקים לאהבה, הבלוג של: הדר גבעתי

כתיבה פרצה אצלי יום אחד כתשוקה והחליטה להישאר בנפשי לעולם.כותבת בלי הפסקה ובעיקר בלילות, בשקט. משתדלת להפתיע, לא מחפשת לרצות את הקוראים עם הברור והמוכר. לשיגעון שלי אין מרפא.

סיפורים נוספים של הדר גבעתי

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר