מוות על הדנה / דניז מינה

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל
Conviction / Denise Mina, 2019
ז’אנר: מותחן פשע, תעלומה
320 עמודים | הוצאה: Penn Publishing | תרגום: אילן פן | עורכת אחראית: רחל פן | עורכת התרגום: רתם כסלו | שנת הוצאה בארץ 2021

אנה מקדונלד חיה חיים שקטים עם גב עשיר, שתי בנות שהיא אוהבת, בלי לחץ כלכלי ועדיין, משהו חסר. משהו אינו כשורה. היא ממלאת את ימיה בקריאת ספרים ובהאזנה לפודקאסטים. הפודקאסט האחרון שאליו התמכרה, עוסק בסיפור פשע אמיתי. הוא מגולל את סיפור טביעתה של יאכטת יוקרה.

אנה נסחפת אחר קולה הנעים של הקריינית ומקשיבה בדריכות רבה להתפתחויות הסיפור, עד שהיא שומעת את שמו של אחד הקורבנות. השם מכה בה כמו ברק ביום בהיר. היא מכירה אותו מהעבר הרחוק שלה, עבר שהיא התאמצה להשאיר מאחור או יותר נכון מדויק להגיד, ברחה ממנו.

ישנה בעיה אחת: בפודקאסט מגיעים למסקנה לגבי מה גרם ליאכטה לטבוע ולגבות את חיי הקורבנות שהיו על סיפונה. ואנה? היא בטוחה שהם טועים. היא זו שיודעת בדיוק מה קרה שם.

אם לא די בהלם שבגילוי אודות מותם של הקורבנות, חייה האמיתיים של אנה מתרסקים לה מול העיניים ונהפכים על פיהם. כל מה שידעה, כל מה שהיא רגילה אליו, כל המוכר והבטוח, נשמט מתחת לרגילה בבת אחת.

המומה, כואבת ונבגדת, היא מחליטה לצאת למסע חשיפת הסיבה והאשמים מאחורי טביעתה של הדנה.

מי היה אותו קורבן שאנה זיהתה ואשר מותו זעזע אותה?
מה באמת גרם לטביעתה של הדנה?
ממה אנה ברחה?
האם העבר שלה ירדוף אותה וישליך על ההווה?
האם תצליח אנה לחשוף את זהותם האמיתית של האשמים? ובאיזה מחיר?

הסיפור מובא בגוף ראשון מפיה של אנה. חייבת לציין שזו אחת העלילות הסוחפות והמרתקות ביותר שקראתי השנה. השימוש בגוף ראשון הרגיש לי נכון מאוד לעלילה, דבר שהגביר את החיבור ואת ההזדהות עם הדמויות. הכתיבה הקולחת הזו מתובלת בציניות ובשנינות בצורה פשוט נפלאה.

הקורא מלווה את אנה צעד אחר צעד במסע המרתק שאליו יצאה, שלעיתים מאורעותיו מופרכים אך עדיין מותחים ועל כל בהחלט ניתן למחול. אנה בטוחה בצדקתה, האומנם? האם היא תוכל לערער על קביעות היצוקות בפלדת העושר? האם תוכל לקרוא תיגר על אנשים בעלי כוח עצום בעוד היא אישה פשוטה עם עבר כואב? מישהו כ ן יאמין לה הפעם? האם תוכל להוכיח את דבריה?

הסיפור נוגע בנושאים אנושיים וחברתיים שכל אחד יכול להזדהות איתם שאותם אשאיר לכם לגלות. זהו סיפור על הבדלי מעמדות, על כוח שבא עם הכסף ועל דורסנות בשם אינטרס כלכלי. זהו סיפור על רמיסת כבוד האדם וזכותו להוגנות, הגינות ותמיכה בעת צרה. זהו סיפורה של אישה אחת שהפחד הכריע אותה ושלקח לה שנים להבין שהיא חייבת להסתכל לפחד בעיניים ולזעוק את האמת שלה ולדרוש צדק. נהניתי מאוד מסיפור מרתק וסוחף וממליצה לכם עליו בחום.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר