נורות אדומות

59dd0d080da36.jpg

כל הנורות האדומות נדלקות, המטוס הקל רועד ומאבד גובה, את מחזיקה בסטיק מנסה ללא הצלחה לייצב את המטוס. כל חייך עוברים לנגד עינייך. מאז שהיית ילדה, ההורים שלך, אחר כך החיים הבוגרים, כמו סרט שרץ במהירות כפולה, החיים רצים לפנייך. עשן מתחיל להיפלט מזנב המטוס. זהו זה אבוד. את מתרסקת על הקרקע החשופה ומתעוררת מהחלום.

כן. כבר כמה לילות שהחלום הזה מעיר אותך בארבע לפנות בוקר, סתורת שיער, דמעות מציפות את עינייך, הלב שלך הולם בחזה. את קמה. שותה מים קרים יש מהברז במקלחת. מביטה בבאותך במראה. “מטומטמת אחת” את מסננת לעצמך. חוזרת למיטה. מכסה את כולך מכף רגל ועד ראש, מייחלת לעוד שעתיים שלוש של שינה רגועה מחלומות בעתה.

אחרי כמה לילות שכאלה, את קובעת עם הקוסמת שלך. את רוצה שתעזור לך לברר את העניין הזה, למה את מתרסקת כל לילה על אדמת המדבר הצחיחה. מה זה אומר? מה זה בא להגיד לך, החלום הנורא הזה.

היא מקבלת אותך בשימלתה התכולה ובחיוכה הקורן. חיבוק חם שהיית מתמסרת אליו, מקיף אותך. את נכנסת לחדר שלה ומשתרעת על המזרון. “בבקשה, בבקשה תעזרי לי, אני אבודה, לא יכולה יותר” את מתחננת אליה ועינייך מתמלאות בדמעות. היא לא רגילה לראות אותך ככה. רגילה לחיוך הרחב שלך, לאופטימיות לשימחה.

“ספרי לי הכל” היא מבקשת. ואת, מספרת לה הכל. על החלום הזה, איך בכל לילה כבר כמה לילות, נדלקות כל הנורות האדומות ואת ממשיכה לנסות לייצב את המטוס עד הסוף הבלתי נמנע בהתרסקות על אדמת המדבר. “אני לא מפחדת למות” את מדגישה בפניה “אני פשוט לא מבינה מה אני אמורה להבין מהחלום הזה”

היא מרגיעה אותך בדרכה השקטה. מוציאה את המטוטלת היפה שלה, פותחת את מחברתה הגדולה, עוצמת עיניים ושואלת שאלות. ואז באחת פוקחת את עיניה הבורקות ומסבירה לך שהחלום הזה, תפקידו לפקוח לך את העיניים. להנחית אותך לקרקע, כיוון שאת מתנגדת לנחות את מתרסקת בכל פעם מחדש.

נורות האזהרה האדומות, הן האינטואיציה שלך. את לא נותנת לה מספיק מקום. היא רוצה לומר לך משהו ואת בוחרת לא להקשיב לה. להחזיק בסטיק ולנסות לייצב את המטוס? טוב את כבר מבינה לבד שזה הרצון שלך לשלוט בכל סיטואציה בחייך. כן את פריקית קונטרול, תודי בזה כבר…

“ותחושת איבוד הגובה?” את שואלת כמו מנסה להיאחז בנתון היחיד שהיא לא הסבירה לך. “טוב היא קשורה לענייני הלב” היא אומרת לך ומבטה מרוכז בעינייך. היא מבקשת שתספרי לה מה מצבך בתחום הזה לאחרונה ואת, את לא יודעת מאיפה להתחיל.

את מספרת לה על האחד שהתאהבת בו כנגד כל הגיון, על איך החלטתם יחד לא להמשיך את הקשר בינכם כדי לא לפגוע באנשים שסביבכם. על איך נשבר לך הלב לרסיסים, איך רצית לבכות ולא הצלחת. על איך הבכי הגיע במקומות לא צפויים כששמעת שיר מרגש או בנסיעות הארוכות שלך מפה לשם. פשוט בכית את אהבתך האבודה אל תוך ההגה.

“אבל התגברתי על המשבר הזה, באמת. פגשתי איש אחר שעטף אותי באהבה, שאתו התחלתי להרגיש שוב אהובה ואז…” היא שותה כוס מים ומוזגת גם לך מתוך קנקן הזכוכית שהשאיר שלולית מים קטנה על השולחן, את שותה מהמים, ומרימה את מבטך השקט אליה. “עכשיו אני מבינה” את אומרת לה. “הנורות האדומות, הן נדלקו אל מול עיניי במציאות ממש לא רק בחלום, כשהחלטתי שאני פותחת את ליבי שוב, הן נדלקו למול עיניי ואני החלטתי להתעלם מהן. אמרתי לעצמי שאלו נורות אדומות של אהבה, שהפעם יהיה משהו אחר, איזו מטומטמת אני”

“והוא” את ממשיכה לספר לה “הוא ידע שזה מה שיקרה, שאל אותי את כל השאלות הכי קשות, איך אסתדר עם היותו לא שלי, איך אקבל שתיקות מצידו, ימים ארוכים של נתק. מה אעשה כשלא יוכל להגיע, לגעת, להיות. ואני אמרתי שמוכנה לקבל כל מה שיכול לתת לי, שאני חזקה, שכבר יש לי ניסיון, שאני רוצה את האהבה הזו גם אם היא עומדת להיות בלתי אפשרית, שוב.” הוא הביט בך בעיניו הטובות, במן מבט כזה שיודע אותך היטב ויודע שתתאכזבי, שיודע שהלב שלך ישבר שוב, שיודע שהוא לא רוצה להיות זה שיכאיב אבל לא מצליח גם הוא להימנע מהאהבה הבלתי אפשרית הזו.

“זהו” את אומרת בעצב. “כל מה שהוא אמר שיקרה, קרה. ואני התחלתי לחלום את החלום הזה. מתרסקת בכל לילה על אדמת המדבר הקרה והקשה.”

היא מחבקת אותך בחיבוק החומל והמנחם שלה. בחיבוק הזה את מרגישה שהכל יהיה בסדר. שהאיש הנכון יגיע אליך בזמן הנכון, אחרי שתקשיבי לנורות האדומות שלך, אחרי שתשחררי קצת את האחיזה בסטיק ותתני למטוס שאת, לדאות בשקט לשדות מוריקים.

 קרדיט לתמונה : Iris Petraru Sharon

nuriyot013net-net

מכאן ומשם, ובעיקר מהלב, הבלוג של: נורית בורגר ינאי

אישה, אמא, מכאן ומשם ומכל מקום מטיילת בדימיון, משוטטת בדרכי הנפש שלי, נושמת את האוויר שלנו וחולמת על צלילות הרים במקום אחר. כותבת למגירה ובעיקר במחשבה.

סיפורים נוספים של נורית בורגר ינאי

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר