עשרים ואחד יום

5f441f8127f70.jpg

בפעם הראשונה בחייך תיעדרי לעשרים ואחד ימים, שזה לא מעט זמן להיעדר מביתך, הורייך וחייך הנוחים שהסתגלת אליהם בשמונה עשרה שנות חייך.

מחר בבוקר תתחיל הספירה לאחור של עשרים ואחד ימים בהם תכירי מציאות חדשה – בוקר חדש, אוכל אחר, בגדים אחרים ופחות נוחים ובהחלט לא ממותגים, חברים חדשים, מפקדים, פקודות, נשק, שמירה, תורנות מטבח ועוד מטעמים כאלה ואחרים בחסות צה”ל 2020 תחת קורונה.

אז כאמא טובה שאני מנסה להיות עבורך ומלבד תיק תשעים ליטר מפוצץ שהולך לקרוע לך את הגב מחר ואין לי אפילו איך לעזור לך בזה, אני אצייד אותך בעשרים ואחת מילים שלא שוקלות, אבל כאלה ששקלתי אותן אחת אחת לפני שהעליתי אותן על הכתב.

1. כוח – משהו שתצטרכי אותו הרבה מאד בימים האלה ובכל השירות הצבאי שלך. כוח פיסי, כמו זה שתצטרכי למצוא כדי להרים ולסחוב את התיק המטורף שלקחת איתך, אבל לא פחות, כוח נפשי להרים את עצמך ואת נפשך בכל פעם שתתגעגעי אלינו, לבית, לחבר ולחיים הנוחים שהשארת מאחור והכוח להתמודד עם קשיים חדשים.

2. אומץ – אומץ להראות לכולם מי את ולהתגלות במלוא תפארתך. את הביישנות תצטרכי להשאיר בבית ולשם תצטרכי לבוא כשאת חזקה ומוכנה להראות להם איך עושים את זה, בדיוק כמו שאת יודעת.

3. סבלנות – אני יודעת שחסר לך מזה, בכל זאת את הבת שלי, אבל תצטרכי לאתר את זה מתוכך כי בצבא ילדתי, צריך הרבה סבלנות לשינויים, לחוסר ההיגיון והבלאגן שחוגג. קחי נשימות כדי לא ליפול למקומות האלה שכל כך קל ליפול בהם מרוב תיסכול.

4. אהבה – תזכרי שהשארת בבית אנשים שאוהבים אותך, מתגעגעים אליך ומחכים לך בזרועות פתוחות בכל יציאה ויציאה שלך הביתה. תאהבי שם חברות חדשות שיזדקקו לך ואת להן ותאהבי את עצמך שם ואת ייעודך.

5. חוכמה – קחי את כל מה שלמדת בבית, בבית ספר ובחיים עד כה ותפעלי בחוכמה הגדולה שלך בקריאת מצבים, בעזרה, במניעת סיכונים מיותרים, בשמירה עלייך ועל החיילים שלך בעתיד.

6. תשוקה – מאחלת לך שתשמרי על התשוקה שלך לשירות הצבאי במורל הגבוה שהוא נמצא בליבך כרגע, אחרת אלו הולכות להיות שנתיים ארוכות מאד עבורך.

7. עניין – אני מקווה שכל יום בשירות שלך יהיה מעניין, תלמדי בו דברים חדשים ותענייני אחרים בך ובכל מה שיש לך להעניק וזה הרבה מאד.

8. כבוד – תזכרי שלימדנו אותך לכבד מבוגרים ממך ובעלי סמכות ובכלל בני אדם ובעלי חיים וכל יצור נושם אחר שנברא יחד עם האדם. ככל שתכבדי את האחר יותר, יכבדו אותך, כי יחס גורר יחס תמיד.

9. סובלנות לאחר – את עומדת לפגוש נשים וגברים שיגיעו מכל קצוות הארץ וחלק גם ממקומות אחרים בעולם כדי להגיע לשרת בצבא ההגנה לישראל. שם כולם שווים עם המדים, אז תמצאי בליבך את החמלה וההבנה שלא כולם דומים לך או חושבים כמוך ואפילו לא מדברים כמוך ותקבלי אותם בדיוק כפי שהיית רוצה שיקבלו אותך.

10. זמן – תחושת הזמן בצבא כל כך שונה ואת לעיתים תרגישי שהוא חסר לך ולעיתים שהוא לא זז בכלל כמו בשמירות, אבל תמיד תנסי למלא את חובותייך ולהגיע בזמן (כדי לא לקבל זמן ביציאה) כי שם הזמן הכי קריטי כשמריחים את הבית.

11. תפקיד – תזכרי שאת בחרת את התפקיד שאת עומדת לבצע, אבל תזכרי שלא התפקיד הוא שמגדיר אותך, אלא את מגדירה ותבצעי את התפקיד לפי האיכויות האישיות שלך. מקווה שהכוכב שלך יזהר שם בדיוק כפי שהוא זוהר כאן בבית.

12. לחץ – אני יודעת כמה קל להילחץ מדברים חדשים וכל כך הרבה דברים חדשים ללמוד בכלום זמן, אבל קחי לעצמך כמה רגעים להכיל את המצב ולנשום כדי לחשוב נכון ולפעול עוד יותר נכון ואל תיגררי ללחץ, אלא תכניעי אותו ושלטי את במצב ולא הוא בך.

13. אוכל – אני יודעת שזה נושא רגיש, אבל אין ברירה ואמנם הצבא צועד על קיבתו כפי שנפוליאון טען, אבל תנמיכי שם ציפיות ותלמדי לאהוב או להתרגל לטעם הנרכש של האוכל הצבאי. מבטיחה לך מטעמים כמו שאת אוהבת בכל פעם שתחזרי.

14. לילה – תשתמשי בלילות שלך כדי לקחת לעצמך את פסק הזמן למחשבות על איך עבר היום או השבוע האחרון ואיך אפשר לשפר, איך אפשר להקל ומה את לוקחת לעצמך מהחוויה. שנתיים עוברות מהר ורק בלילה, שניה לפני שנרדמים אפשר להרהר בשקט על אירועי היום וללמוד מהם מה להביא למחר טוב יותר מהיום.

15. פקודות – הוראות שיש לבצע אחרת נענשים והם נמצאים שם כדי לסייע לך לתפקד בביטחון אישי וקבוצתי בתפקידך ובצבא בכללי.  אף אחד לא אוהב לקבל פקודות ובכל זאת תנשמי ותבצעי. מצד שני תהיי מספיק ביקורתית ואנושית לזכור שיש פקודות שהן לא חוקיות בעליל ופוגעות בחברייך או בבני אדם אחרים ללא שום מטרה הגיונית. תערערי ותבקרי את הפקודות במקרים האלה ולא כל הזמן, אבל תישארי נאמנה לעצמך ולאנושיות שבך.

16. פחד – אל תפחדי מאף אחד ומשום דבר ומצד שני תהיי זהירה כשזה אירוע, מקום או אדם שיכולים לסכן את בריאותך וחייך וחיי חברייך.

17. חיוך – תנסי לחייך כל יום, גם כשקשה לך, כואב לך ואת מתה מגעגועים אז תיזכרי לחייך למען עצמך. יש בחיוך כוח מרפא ומעורר ואת תצטרכי את זה ברגעים לא מעטים.

18. געגוע – אין ספק שגעגוע הוא אחד הדברים שהכי יפריע לך ביום יום ובלילות, אבל זה הדבר הכי חשוב שיקרה לך, כי רק ככה מרחוק מעריכים את מה שהיה לך קרוב ומובן מאליו.

19. אחריות – לשאת באחריות אישית זה ברור, אבל יהיו רגעים שתידרשי לקחת אחריות גם על אחרים. רק זכרי שמדובר בצעירות בדיוק כמוך שהתגייסו קצת אחרייך ופוחדות מההתחלה בדיוק כפי שאת מפחדת עכשיו. תראי להם כמה את אחראית ותרגיעי אותם שאת שם בשבילן. מקווה שיהיו שם גם בשבילך באותה מידה ממחר.

20.  היגיון – אל תחפשי אותו ברוב המקומות שתיתקלי בהם בצבא. לא בגלל שהצבא הוא מקום לא הגיוני, אלא בגלל שזה ארגון ענק ומסורבל שמונע מגורמים שונים שפועלים בו זמנית וגם בשנת 2020 הוא לא מסונכרן. אז כמו עם האוכל, תנמיכי ציפיות כדי שלא תסבלי מתסכול יתר.

21.  בית – המקום האינטימי והנעים, שבו משפחתך וחברייך שאוהבים אותך, מחכים לך בו כדי לפנק אותך ולהרגיע אותך אחרי עשרים ואחד ימים לא פשוטים.

בתי היקרה והאהובה, תלכי לך בשלום ותחזרי בשלום ואנחנו כאן מחכים לך גאים ודואגים לך כמו תמיד. נתראה בעוד עשרים ואחד ימים. אוהבת אמא פולניה אמיתית.

 

hadarcg012-net-il

אין חוקים לאהבה, הבלוג של: הדר גבעתי

כתיבה פרצה אצלי יום אחד כתשוקה והחליטה להישאר בנפשי לעולם.כותבת בלי הפסקה ובעיקר בלילות, בשקט. משתדלת להפתיע, לא מחפשת לרצות את הקוראים עם הברור והמוכר. לשיגעון שלי אין מרפא.

סיפורים נוספים של הדר גבעתי

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר