קארמה בשירות הזוגיות (איך לגרום לקארמה לעבוד בשבילי)

55f5318157036.jpg

בפוסטים הקודמים התרכזנו מאוד בלהגדיר מה אנחנו רוצים . לחשוב, לחקור, ולדייק את הצרכים והרצונות שלנו לכדי הבנה מסודרת ומזוקקת. בקיצור התרכזנו מאוד ב״איך״. אבל לא דיברנו על ״למה״

 התשובה לשאלה ״למה?״ היא תמיד ״קארמה״

 למה היא מצליחה בעסקים?

למה היא בזוגיות?

למה כולם אוהבים אותה?

למה זה קורה (דווקא) לי?

 למה? קארמה!

 

״רגע אחד״ אתם אומרים ״בלי שנבין בכלל מה זה קארמה, יש לנו הסבר מצויין לכל דבר….למה ההיא מצליחה בעסקים? כי היא עובדת קשה. למה ההיא בזוגיות? כי היא מוכנה להתפשר. למה כולם אוהבים אותה? כי היא אומרת לכל אחד מה שהוא רוצה לשמוע. ולמה זה קורה דווקא לי? מזל רע!!”

 

כל התשובות בסגנון אילו הרשומות למעלה קשורות לתפישה של סיבה ותוצאה. אני עושה א׳ – יקרה א׳. אני עושה ב׳ – יקרה ב׳. בעצם כולן חוץ מהתשובה האחרונה המייחסת דברים רעים לנאחס, מזל רע, עין רעה, שחור, או סתם סטטיסטיקה. אנחנו נחזור לזה בהמשך..

 אפשר להתייחס לקארמה כאל אוסף חוקים שעוזרים למצוא את הקשר האמיתי בין סיבה לתוצאה. בין הדברים שנדמה לנו שקורים לבין מה שקורה באמת.

 איבדתי אתכם?

 

ננסה רגע דרך דוגמה.

למה היא מצליחה בעסקים? (תוצאה) כי היא עובדת קשה! (סיבה)

האם באמת עבודה קשה והצלחה הן קשר של סיבה ותוצאה?

בואו נבדוק בעזרת מבחן פשוט שנקרא מבחן ארבע השאלות האם יש קשר בין סיבה מסויימת לתוצאה מסוימת.

 

האם אתם מכירים מישהו שעובד קשה ומצליח?

האם אתם מכירים מישהו שעובד קשה ולא מצליח?

האם אתם מכירים מישהו שלא עובד קשה ומצליח?

האם אתם מכירים מישהו שלא עובד קשה ולא מצליח?

 

עניתם כן על כל ארבעת השאלות? בזה הרגע הוכחתם שאין קשר סיבתי בין הסיבה ״עובד קשה״ לתוצאה ״מצליח״.

 

כשלמדתי בתואר ראשון, המורים בבית הספר לפיזיקה לימדו אותי מהי ״קוזאליות״ (שבע נקודות על שימוש במילה לטינית, ועוד שלוש על זה שאני אשכרה יודע מה המשמעות).

קוזאליות מהמילה הלטינית cause, מתארת קשר של סיבה ותוצאה.

בכדי שמדען יוכל לטעון שמצא קשר סיבתי (קשר בין סיבה ותוצאה) הקשר חייב להתקיים תמיד, ובכל פעם שמבצעים ניסוי התוצאה צריכה להיות זהה. מספיק מקרה בודד אחד (שאינו שגיאת מדידה) בכדי להטיל ספק בקוזאליות ולייצר צורך למצוא קשר אחר שיסביר את התצפיות.

 

ואיך זה מתחבר?

 

אם אתם מכירים מישהו שלא עובד קשה ובכל זאת מצליח. או מישהו שעובד מאוד קשה ולא מצליח, הוכחתם ממש כאן ועכשיו שאין קשר בין עבודה קשה להצלחה.

 

אז איך מסבירים את האנומליות הללו? רוב האנשים יסבירו את שתי האנומליות הללו במזל, זה שעובד קשה ולא מצליח? יש לו מזל רע, זה שלא עובד ומצליח, יש לו מזל טוב.

מזל נועד להוסיף מימד של אקראיות בכל פעם שאנחנו לא יודעים להסביר תצפית מסויימת, ואנו נוטים לייחס אותו כמעט תמיד ל”כוח עליון” או למשהו שאין לנו עליו שליטה.

למה?

כי המחשבה שחוסר הצלחה (שלא לומר כישלון) היא תוצאה של משהו שאני עשיתי מפחידה מאוד, והרבה יותר קל ונוח לחשוב שאקראיות, או מזל, או עין הרע הכתיבו את התוצאה.

 

“רגע אחד” אנשי הסטטיסטיקה, הספקנים וכל מי שחושב שאני סתם מקשקש אומרים “איך יכול להיות שכל מה שקורה לי הוא תוצאה של סיבה שבאה ממני?” ומוסיפים בסרקזם “האם אני מרכז היקום?”

 

התשובה היא כן, אני מרכז היקום…. שלי

 

היקום שלי ששונה מהיקום שלך, או שלך, או שלהם.

 

היקום שנחווה דרך החושים שלי, ומעובד דרך התודעה שלי, שיכול להיות דומה מאוד ליקום שלכם, אבל הוא לא זהה. היקום שלי שונה מכל יקום אחר. וביקום שלי כל מחשבה, דיבור, או מעשה מייצר את הקארמה של החוויות העתידיות שלי.

אין זה שונה מההבנה שהצופה בהכרח משנה את תוצאות המדידה (קוונטים שנה א’)

 

ועכשיו שאלה

 

האם אתם מרוצים מהדרך שבה פירשתם את העולם עד עכשיו? האם ג’ידייט עובד לכולן? האם אתם יודעים מה נדרש בכדי להגשים את הרצונות שלכן? (כבר הבנו שלא כל מי שנכנסת לאתר שידוכים מוצאת בנזוג)

לא?

 

אולי הגיע הזמן לתת הזדמנות לשיטה פשוטה בת 2500 שנים שהוכיחה את עצמה בעבר? (היא עובדת לי מצויין כבר ארבע שנים) ושבמקרה הכי גרוע פשוט תעשה אתכם אנשים יותר טובים?

מוכנות?

תשאירו תגובות פה, ונתפלמס

שנה טובה 🙂

mayday-ppgmail-com

זוגיות ויחסים קארמיים, הבלוג של: מידד פריינטא

בן 53, מנסה לאזן בין גוף לנפש, מדע ורוחניות, וחושב (הרבה) יותר מדי. האם אהבה אקראית ? האם אפשר לתכנת ולתכנן עניינים שבלב (כמו במי להתאהב ומתי) ? איך מוצאים בנ/בת זוג ? איך משאירים אותם ? מה הקשר בין אהבה לסקס? אם השאלות הללו מעניינות אתכם (וכן, יש מתכון למציאת פרטנרים מהחלומות), אתם במקום הנכון

סיפורים נוספים של מידד פריינטא

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר