ראי כוזב / דנה מויסון

58851917063f9.jpg

לזה אני קוראת ספר נפלא!

הסיפור מתחיל בצורה מטלטלת כזו שבאמת, הקורא מרותק ונשאב פנימה ואינו מפסיק לקרוא.

הבלשית היקרה שלנו, שרון דיוויס, שהכרנו בספרה הראשון של דנה “תעתוע אפל”, מקבלת מנת פרסום הגונה בתקשורת בניו יורק לאור פתירת פרשיית היפהפיות הנמות שפתרה בספר הראשון. אך הסירו דאגה מליבכם, מי שלא קרא את הראשון לא מפסיד חוליה חשובה בספר הזה. בסך הכל שהדמויות הן זהות: שרון, כריס ורוב. שלושתם מהמשטרה J

העלילה פה נעה בשני מישורים. יש את סיפור המסגרת שזה פרשיית רצח של נערת ליווי מפורסמת מאוד, שהייתה קשורה בשערוריית פרסום “הפנקס השחור” שלה. חשיפתו הרעידה את העיר לאחר חשיפת הרשימה. יום אחד, היא נמצאת מוטלת בסמטה כשלכאורה היא מתה ממנת יתר ונשדדה. מתברר בדיעבד שזה היה רצח מתוחכם ביותר.

בעוד שרון מתחבטת בכיוונים המובילים אותה למבוי סתום, היא מקבלת שיחת טלפון מאמה שדורשת ממנה להתייצב אצלה בבית במיידי. מה שמצטייר כמצב חירום משפחתי, מתגלה כעוד מקרה רצח וחטיפה מורכב. מה ששרון אינה יכולה לשער, זה שפתרון שתי הפרשיות קשור במהודק לדמות מפתח בשתיהן.

זה סיפור מתח מורט עצבים ומסקרן מתחילה ועד סוף. עברתי תסכולים עם שרון בניסיון להבין מה קורה שם. בדרך כלל כשיש סיפר מסגרת וסיפור שני הרץ לאורכו, אחד גורע מהשני או שפשוט מרגיש מיותר. פה זה ממש לא כך. שני הסיפורים כתובים בצורה נפלאה ובמהודק בכדי לתמוך אחד בשני בצורה יוצאת מן הכלל. התענגתי על כל מילה.

סיפור על זנות באיליטה של ניו יורק; שחיתות פוליטית; המאפיה במיטבה; נקמה; תוכנית להגנת עדים שיורדת לטמיון; תאוות בצע; תשוקות שאינן נגדעות לאור נסיבות החיים; אהבת משפחה והליכוד בין חבריה; עזרה ממקומות בלתי צפויים; אומנות ואהבה.

מה שהרגשתי ישירות מהעמוד הראשון היה הבשלות שבכתיבה. אם אני משווה עם תעתוע אפל, רואים שדנה, בתור כותבת, עברה כברת דרך מבחינת סגנון וטווית עלילה משובחת.

מחכה לספר הבא וממליצה בחום לקרוא את היצירה היפה הזו.

278 עמודים

הוצאה עצמית

לרכישה:

http://www.danamoison.com/he.html

 

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר