ריקוד קטלני

הסוכן ז’ לא ישכח את הריקוד הזה בחיים!! המועדון היה ריק מאנשים, הרחבה הוארה באור סגלגל כשממרכז התיקרה השתלשל כדור הדיסקו הענק. היא עמדה שם, יפה וחושנית, לבושה בשימלת נצנצים אדומה, שנצמדה לגופה כמו עור שני. היא הושיטה אליו יד עטויה כפפה ארוכה. הוא התקרב אליה, חבק את מותניה הצרים, כשהמוסיקה החלה להתנגן. המנגינה המוכרת התנגנה באיטיות והם החלו נעים לקיצבה, צמודים, צמודים.  היא הרגישה את הבל פיו קרוב לפיה, עצמה את העיניים והתמסרה להובלה שלו. הוא ידע את המלאכה היטב. למד מהטובים ביותר. הם נעו ברחבה כמעט כגוף אחד. כאילו הקצב הגיע מתוכם פנימה, הם נעו בתיאום מושלם .

הסוכנת M ידעה תמיד שיש לה את זה. היא אהבה לרקוד מאז הייתה ילדה קטנה. הקצב היה בתוכה תמיד. אמנם בילדותה הייתה מלאה ומעט מגושמת, לכן לחוג הבלט היא לא התקבלה. אימה שלחה אותה לחוג ריתמיקה ששילב גם חוג דרמה. זה היה עבורה המקום המושלם. היא אהבה את החופש בריקוד החופשי, אהבה את התלבושות במופעים שהעלו, ובכלל, הבמה הייתה הבית שלה. לכן, אף אחד לא התפלא, כשקיבלו אותה לעבוד בשירות החשאי. נכון, לכולם היא סיפרה שהיא בסך הכל מזכירה זוטרה, אך בני משפחתה ידעו שהיא סוכנת חשאית, או כך לפחות קיוו עבורה.

הסוכנת M, נשלחה למועדון הריקוד בעיר התחתית, כדי לפגוש את מי שיהיה השותף שלה. היא דמיינה אותו, כשנסעה ברכבת התחתית אל המועדון. בדמיונה הוא היה גבוה, מבט עז בעיניים, חיוך כובש. בלורית וגוף גמיש כמו של נמר. בדיוק כמו שראתה בסרטי הריגול בקולנוע. בראד פיט שכזה…

כשהגיעה למועדון, פשטה את המעיל האפור שעטף אותה ונשארה בשימלה האדומה והמנצנצת שלה. על ידייה עטתה כפפות ארוכות וגופה הגמיש, החל לנוע לקצב המוסיקה הפנימית שבתוכה. אלומת האור הסגולה, האירה כל תנועה שלה. כשנכנס הסוכן ז’, הייתה בטוחה שמישהו צוחק על חשבונה. היא קפאה במקומה.

למועדון הריקודים נכנס בחור ממוצע קומה, שיער קצוץ על ראשו. לבוש כאילו הגיע עכשיו מיום סטנדרטי במשרד. היא ידעה מה עליה לעשות. הושיטה אליו יד בכפפה, ודמיינה את בראד פיט. היא לא תשכח את הריקוד הזה. הסוכן ז’ ידע לרקוד. הוא חבק את מותניה וקרב את פיו אל פיה. הריקוד החושני לא פסק גם כשהמנגינה פסקה. הם המשיכו לרקוד כאילו המנגינה יוצאת מגופם ומניעה אותם בתיאום מושלם.

מאז אותו ריקוד, אי אפשר היה להפריד ביניהם. השילוב שלהם היה מוזר, למי שראה אותם מבחוץ. M קטנה וגמישה, ז’ קצת יותר גבוה ממנה ומסורבל מעט. קשה היה לתאר אותם כזוג וזו הייתה ההצלחה הגדולה שלהם! הם היו מבוקשים עבור המשימות המסובכות ביותר, היא בפטפטנותה הבלתי מתאמצת, המושכת אליה כל אחד והוא, בשתקנותו ורצינותו הגורמת לכל אחד להתייחס אליו מאוד ברצינות.

את המשימה ברומא, קיבלו מראש השירות: “זקוקים לכם ברומא. אתם יוצאים מחר מוקדם בבוקר. אני מצפה שבעוד שבוע אקבל מכם אישור, שהמשימה בוצעה בהצלחה!! הפעם זהו מרגל מתוחכם מאוד, גייסו את הדמיון הפורה שלכם למשימה. בהצלחה”

כשפתחו את המעטפה, מאוחר בלילה בדירתם הקטנה והנזירית, חיוך גדול זרח על פניה. “יש לי רעיון, מה אתה אומר? תזרום איתי?” הסוכן ז’ ידע שהרעיונות של הסוכנת M  תמיד מצליחים. לא הייתה לו סיבה לא לזרום איתה והוא אמר לה : “שדרי אליי M שלי “.

הרעיון שלה כלל פאה ורודה, חצאית מיני ונעלי עקב, כובע בורסלינו וערימת ספרי פילוסופיה. את הכל ארזה במזוודת טרולי קטנה, ולשניהם הכינה את הבגדים הכי בנאליים שיכלה למצוא בארון. גי’נס דהוי, חולצות טי בצבע שמים ביום מעונן במיוחד, סניקרס וכובעים רחבי שוליים המתאימים לתיירים של אמצע אוגוסט ברומא.

המלון שנבחר עבורם, היה ליד המוזיאון הלאומי, בו גם ספרייה גדולה. הסוכן ז’ היה פרופסור היגינסון, שהגיע לרומא עם בת טיפוחיו ליזט. הוא התעניין בעתיקות ובהגותו של גתה . ליזט לעומתו, הייתה בחורה קוקטית, שהכירה אותו במועדון ריקודים. הוא ישב על הבר והביט בה רוקדת את עצמה לדעת. לרומא הגיעו בעקבות המחקר שערך. רוב היום בילה בספריות ובמוזיאונים והיא כיתתה רגליה בין חנויות המעצבים ובתי הקפה. בלילה, יצאו אל אחד הבארים . הוא חבש את כובע הבורסלינו ולבש ג’קט קייצי קל. ליזט לעומתו, לבשה את חצאית המיני השחורה שלה ונעלה נעלי עקב מחודדות.

כל מי שהביט בהם מן הצד, יכול היה לפתח מחשבות נוגות על הבחורה הצעירה שהידסה בנעלי העקב שלה, לצידו של הגבר הכבד והרציני בעל המבט החקרני.

כשנכנסו לבר הנחשב באותו הערב, הופנו אליהם מבטי היושבים על הבר. ביניהם המרגל סרגיי. הסוכנת M  ציינה בינה לבין עצמה, שהמטרה הראשונה של המשימה הושגה! הם זכו לתשומת ליבו וזה היה מצויין.

את הערב בילו בחברתו של המרגל סרגיי, אשר היה מהופנט משערה הוורוד של ליזט, מהילוכה הפתייני ומפטפוטיה הבלתי פוסקים. היא גררה אותו לרחבת הריקודים הקטנה, כאשר פרופ’ היגינסון מחייך אליו, כמאשר לו להשתעשע עם בת ליווייתו.  את הערב המהנה סיימו בתחרות שוטים של וודקה על הבר. ליזט, שהייתה “שיכורה” כל כך, הניחה את ראשה על כתפו של סרגיי. כשגילו שהם מתגוררים באותו המלון, חלקו יחד מונית. ליזט ישבה בין שני הגברים. את ראשה הוורוד השעינה על כתפו של סרגיי, וביד מיומנת החליקה מיקרופון זעיר לכיס המקטורן שלו.

בלילה, כשהורידו את דמותם של פרופ’ היגינסון וליזט, התכרבלו זו בזרועתיו של זה, הסוכן ז’ והסוכנת M.

בימים שלאחר מכן, בילתה ליזט עם המרגל סרגיי, כאשר הפרופ’ עסק במחקריו. הם אכלו במסעדות טובות, שתו קפה בבתי הקפה האופנתיים ונהנו לרקוד יחד במועדוני הריקודים האהובים מאוד על סרגיי. לאט, לאט התהדק החבל סביב צווארו של סרגיי. המשימה שלשמה הגיע לרומא, נדחקה לשולי תודעתו. ליזט, כבשה את ליבו והוא ביקש לעצמו, עוד ועוד זמן איתה.

כאשר בערב האחרון שלו ברומא, מצאו אותו כפות לעמוד ריקוד במועדון הריקודים האהוב עליו, היו כבר ליזט ופרופ’ היגינסון להיסטוריה עתיקה. המשטרה חיפשה לשווא את בני הזוג המוזר ולא הצליחה לעלות על עקבותיהם המטושטשים.

המרגל סרגיי לא שרד את הדרך לבית החולים ובתעודת הפטירה שלו רשם הרופא התורן : “נפטר כתוצאה מהתאהבות יתר ברקדנית על עמוד” .

הסוכן ז’ והסוכנת M, חגגו את הצלחת משימתם, בחדר קטן ומתוק, בבית מלון נסתר, מאחורי המדרגות הספרדיות. הם ידעו שהם הכי טובים כשהם יחד והחליטו שזו הייתה המשימה האחרונה שלהם בשירות. את ההודעה על סיום שירותם, שלחו בהודעה מוצפנת לראש השירות, ומאז לא נודעו עקבותיהם.

אבל,

אם יזדמן לכם להגיע אל העיר הראשית, ברכבת התחתית, רדו בתחנה שליד חנות הצעצועים הגדולה, שם בצד ימין, תמצאו את “הסטודיו לריקוד של ליזט והיגינסון“, תוכלו לקבל שם שיעור בריקוד ובזוגיות טובה .

התמונה באדיבות : Photo by 2Photo Pots on Unsplash

 

nuriyot013net-net

מכאן ומשם, ובעיקר מהלב, הבלוג של: נורית בורגר ינאי

אישה, אמא, מכאן ומשם ומכל מקום מטיילת בדימיון, משוטטת בדרכי הנפש שלי, נושמת את האוויר שלנו וחולמת על צלילות הרים במקום אחר. כותבת למגירה ובעיקר במחשבה.

סיפורים נוספים של נורית בורגר ינאי

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר