שמיים מלאי כוכבים / לנה סוקול

תרגום: אווילן שור | דיווה – הוצאה לאור

🌟“אנחנו בוחרים בשקר על פני כאב.
אנחנו מוליכים שולל את אלו שנתנו בנו אמון. מנסים לזכות בעוד קצת זמן, שבסופו של דבר רק יחריף את הכאב. אנחנו משקרים קודם כול לעצמנו וגוזלים מעצמנו ומאהובינו כל סיכוי לעתיד.”🌟

תודו, ציטוט זה לא מתיישב לכם בראש עם ספר נוער צעיר, נכון? זו בדיוק גדולתו של הספר הכה מיוחד הזה. הדמויות אומנם בשנה האחרונה לתיכון, אך העלילה כה בוגרת שחייבת להגיד שרק סופרת מוכשרת, כמו לנה סוקול, מסוגלת להגיע לרמת כתיבה כזו.

אנה בת ה-17 התרגלה לחיות כמו צועניה, לעבור ממקום למקום יחד עם אחותה בעקבות עבודת אמן. היא התרגלה להיעקר מהסביבה שאליה השתדלה להתאים את עצמה ולהשתייך. לאנה חשוב להיות הילדה והתלמידה המופתית, כזו שאמה רווה ממנה נחת, המנומסת והמרצה.

אירוע אחד סימן את נקודת היחס, החיץ הברור והמובהק בין לפני ואחרי, בין אנה של אז לבין אנה של היום. כל מה שאנה הייתה אי פעם, נותר מאחור והיא? היא גוזרת על עצמה לחיות בצורה מסויימת כדי לשמור על הסוד שלה. אותו סוד אם יתגלה, זו תהיה חרב פיפיות.

שנה וחצי אנה שומרת מכל משמר על הסוד שלה. היא טווה רשת סבוכה של שקרים וככל שהם מרבים, כך קשה יותר לנתק את השרשרת ולפתוח דף חדש, עד שמיקה עובר לגור לידה. מיקה, הבחור יפה התואר, המסתורי והמסקרן וכזה שכל כולו סכנה לליבה של אנה.

מיקה מפיח באנה חיים, הוא מפריח לעברה חיוכים, קריצות ומעורר בה צורך חזק להיפתח, לשחרר ולספר לו הכל, אבל “הכל” יעלה לה ביוקר. “הכל” יגרום לה לאבד אותו.

מה הסוד שאנה מסתירה?
מדוע היא מענישה את עצמה בצורה הזו?
האם החלטתה נכונה או אנוכית?
האם אנה תגלה את סודה ותחשוף את שקריה?
מה תהיינה ההשלכות של החלטתה?

הסיפור המרגש הזה מובא בגוף ראשון מנקודת מבטה של אנה וזה נכון מאוד בעיניי, כי זה הסיפור שלה, סיפור טעויותיה, החלטותיה, שקריה, סודותיה והשלכותיהם. הסופרת הנהדרת הזו נגעה ברגישות רבה בנושאים חשובים מאין כמותם, כאשר היא מעלה על נס את חשיבות קבלת האחר, גילוי אמפתיה כלפי הזולת, חמלה, כנות והתמודדות עם מעשינו ולקיחת אחריות עליהם.

מאמינה בלב שלם שלא יהיה אחד שיקרא את הסיפור הזה ולא יתחבר אליו, ברובד כזה או אחר. באופן אישי, הסיפור זרק אותי לכמה תקופות בחיים, במיוחד לשנה אחרי התיכון, השנה שחבר טוב אמר משפט שהעיד שהוא היחידי ש”ראה” אותי: “יש לך עיניים יפות אבל עצובות.”

עצב וכאב באים בצורות, בעוצמות ובגוונים שונים. יש כאלה שרואים עליהם שרע להם בנשמה ויש כאלה, שמצטיינים במשחק. הם מרימים יופי של הצגה לעיני הזולת. אנה בעיניי שייכת לסוג השני שמתחבא בתוך הסוג הראשון וכדי להבין את זה, תצטרכו לקרוא את הסיפור.

זמן הוא אינסופי. הוא התקיים לפנינו וימשיך להתקיים הרבה אחרינו, אך מה אם עולה בידינו להחזיר את מחוגי השעון אחורה? מה אם נוכל להפוך את שעון החול ולהתחיל את המירוץ מההתחלה? מה אם תוענק לנו האפשרות לתקן מעשה אחד, לשנות החלטה אחת בידיעה שהצעד הקטן הזה ישנה את פני הדברים? אישית הייתי אוחזת בהזדמנות זו בשתי ידיים ולשמחתי הרבה, אנה שהכעיסה אותי מצד וליבי יצא אליה מצד שני, אחזה בה בלפיתת חנק ולא שחררה, כי היה לה חשוב לעשות את המעשה הנכון, יעלה לה ביוקר ככל שיעלה.

העלילה נעה בין מתח למסתורין ושזרה בתוכה הרבה מאוד כאב, צער וחרטות. לראשונה בחיי, משכתי את 15% האחרונים בכוח. באמת! לא רציתי שייגמר, קלישאתי ככל שזה נשמע, אבל באמת לא רציתי להיפרד.

“שמיים מלאי כוכבים” הוא סיפור על חרטה ומחילה, על אהבה והכאב באיבודה, על סודות והמחיר בשמירתם ומעל לכל, זהו סיפור על ריפוי ותקווה.

מצאתי לי סופרת חדשה לאהוב, וספר זה היה דרך נוצצת להציג את הוצאת דיווה לקוראים. בהצלחה רבה!

נכות היא לא מצב פיזי או מנטלי, כאלה המוגדרים בספרי הרפואה. נכות היא התנהגות שאדם מחליט לאמץ לעצמו.

קריאה מהנה!

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר