שעת אפס / טליה אפלבאום פלד

ז’אנר: פרוזה מקור, ממואר
113 עמודים | הוצאה: שתים בית הוצאה לאור | עורכת הספר: אורנה לנדאו | שנת הוצאה בארץ 2021

אותי משכה הכריכה הזו בגלל המטריושקה המתנוססת עליה. מדוע? כי יש לי אחת זהה בבית. תוסיפו את שאר הפריטים שרציתי לראות כיצד הם מתכתבים עם התוכן וסקרנותי גברה.

זהו סיפורה האישי של הסופרת, ד”ר טליה אפלבאום פלד, פסיכולוגית קלינית, מרצה, רעיה ואם. טליה החלימה לפני שנים ממחלת הסרטן האיומה והינה, היא שוב מתדפקת על דלתות גופה והתוצאה? בידוד למשך חודש בבית חולים לצורך השתלת מח עצם.

בתור בת למשפחה שמחלת הסרטן פושה בה כאש בשדה קוצים, בתור אחת שראתה את המחלה הארורה מכניעה את האהובים לה ואלו שעיצבו את חייה, נושא הספר, הקשיים, התהיות והרגשות העולים מבין שורותיו, דיברו אליי ברבדים עמוקים ואישים מאוד.

הסופרת בחרה לשטוח בפנינו את סיפורה האישי בגוף שלישי. יתכן והבחירה הזו תיראה מוזרה בעיני חלק, שכן מסמך אישי אמור להיות מובא בגוף ראשון. לטעמי האישי, הבחירה בגוף שלישי הייתה מאוד חכמה ומאוד נכונה לסיפור. מדוע? כי ברגע שטליה הצטמצמה לכדי “חולה” ובכך כל שאר תאריה ועיסוקיה כמו נמחו מחייה ומזהותה בתקופת האשפוז, אנו שומעים את סיפורה של החולה, מה שנותר מטליה מפי מספר יודע כל, אחד שמשקיף מטה על מיטת בית החולים ומעביר לנו את מה שהוא רואה מולו. לי באופן אישי, זה היה עוצמתי ובועט. לנשל את עצמך ממי שאתה זה צעד אמיץ!

ספרון קטן זה מכיל עולם ומלואו של פחדים, לבטים, תהיות, חששות וחרטות. הבדידות שאדם המצוי בחדר מבודד בתור להשתלה, הניכור לו הוא זוכה מאחרים, האדישות המצננת כל ניצן של חדווה ומה כל אחד היה עושה במידה ו… העסקאות והחוזים שכל אחד כורת בינו לבין עצמו ולבין בורא עולם או היקום, הוא מצב שכל אחד מאיתנו שחווה שפל בחייו עשה כדי להיאחז בבדל של תקווה שדברים כן יסתדרו כפי שהוא רוצה.

בסופו של יום, כולנו עלולים למצוא את עצמנו בתחתית באר החיים, במקום חשוך ומפחיד ומה שיקרה מאז, הכל תלוי בנחישות שלנו לגבור על הכל.

קריאת הספר לא פשוטה אך היא מעניקה הצצה נדירה לאופן בו אדם חולה תופס את עצמו ואת סביבתו. כל סיפור כזה שתקראו, יעורר בכם אפתיה וחמלה כלפי הזולת.

הסופרת המרגשת הזו נגעה בי עמוקות ותנה לי הרבה מאוד חומר למחשבה בצד הזיכרונות שהציפה בי. מחכה כבר לספרה הבא.

מאחלת לכם קריאה משמעותית.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya’s Reviews – הסקירות של איה

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר