תחליט כבר!

5f800cfdcad84.jpg

יש אנשים שעבורם בחירת חולצה אחת מבין שתיים, ללבוש בבוקר היא משימה קשה שדורשת מהם תהליך קבלת החלטות מורכב שלאחרים נראה תמוה.
ויש אנשים כמוני שמצהירים וגם פועלים כך, שעבורם החלטה לקנות בית, מכונית או לבחור איזה תפוח לשים בשקית בסופר, מתקיים באותה מהירות ודרך.

אל תטעו, גם החלטות מאד כבדות בחיי נעשו למראית עין במהירות, אבל אף אחד מכם לא היה שם איתי במסע קבלת ההחלטות שנמשך לאורך שנים וננטעו בו הזרעים שהובילו לאותה החלטה מהירה וחותכת.

אני לא אומרת מה יותר נכון או לא במקרה כזה ואני לא מצפה שרוב האנשים יהיו כמוני, אבל אם אתם לא, אל תתפלאו אם לא ארצה להצטרף אליכם לשופינג, כי פשוט אין לי את אורך הרוח הנדרשת לשרוד את המסע המפרך הזה מבלי לרצות להרוג אתכם,למרות האהבה הגדולה שלי אליכם.

ועכשיו קצת יותר ברצינות ובדיוק כפי שהסברתי לתלמידיי רגע לפני שעמדו בפני בחירת מגמות בשנה שעברה. לא העזתי לאפשר להם לבחור מבלי שעברו מספר שלבים חיוניים שמתאימים לכל נושא בחיים בו יש לקבל החלטה.

1. ידע הוא הכל – אף קבלת החלטות טובה לא תתקיים אם אין בה את מירב הידע שניתן לקבל על הנושא (בחירת מגמה, תפקיד בצבא, להתחתן, להתגרש וכן הלאה).

2.טבלת היתרונות והחסרונות שלעיתים נראית מעיקה, אבל גם אם תיעשה בראש, קריטית כדי לחיות בשלמות עם ההחלטה ולהתמודד בהמשך עם החסרונות שיופיעו בצורת קשיים שצריך להתמודד איתם ברגע האמת.

3. האומץ לבחור במה שטוב לך ורק לך -השלב האהוב עליי מכולם כי אני פועלת בעיקר איתו ולצערי רוב האנשים ממש לא. כל שלב הוא חיוני בהצלחת תהליך קבלת ההחלטות, אבל הכי חשוב בתהליך הזה, הוא השלב הזה. למה?

כן גם בגלל שהחיים קצרים מדי לפעמים וחשוב להנות ולהיות מאושרים, ולא רק בגלל הקורונה, כולנו הבנו את זה מזמן.

אבל גם בגלל שבסופו של דבר אדם נותר עם בחירותיו במהלך הימים ובעיקר הלילות ואת ההסברים הקשים למה בחר דווקא בזה ולא באחר הוא חייב לתת קודם ובעצם לרוב רק לעצמו כל בוקר כשהוא מביט במראה.

וגם בגלל אותם קשיים שנובעים מהחסרונות בטבלה שציינתי בסעיף שתיים.
כשאדם שלם באמת עם החלטה שעשה ולבסוף עם הבחירה שלו, קל לו הרבה יותר להניע את עצמו להמשיך למרות הקושי שמתלווה לכך.

ולבסוף, גם בגלל שאנחנו לא חיים על אי בודד ובואקום או ריק. אנחנו יצורים חברתיים שנדרשים לא פעם להסביר למה עשינו כך או כך.
אם להסביר לעצמנו למה בחרנו לא נדע, איך נסביר לסביבתנו שלעיתים תדרוש ולעיתים בצדק למה? במיוחד כשהחלטתנו משפיעה עליהם.

אז נכון שיש כאלה שנדרש להם קצת הרבה יותר מכמה דקות, שעות או ימים ולמחמירים גם שנים, כדי להגיע להחלטות.

אבל בחייאת, לפחות תעשו לעצמכם טובה אחת גדולה ותהיו נאמנים לעצמכם עד הסוף, תבחרו באומץ ובאמת שלכם. רק כך תהיו שלמים באמת בהחלטה שלכם לפני שתשגעו את הראבי ותאכלו את הראס לכולם.

hadarcg012-net-il

אין חוקים לאהבה, הבלוג של: הדר גבעתי

כתיבה פרצה אצלי יום אחד כתשוקה והחליטה להישאר בנפשי לעולם.כותבת בלי הפסקה ובעיקר בלילות, בשקט. משתדלת להפתיע, לא מחפשת לרצות את הקוראים עם הברור והמוכר. לשיגעון שלי אין מרפא.

סיפורים נוספים של הדר גבעתי

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר