נשבעת בדם / ליליאן סלמה נחום

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

שילוב של אישה חזקה, אקשן, מאפיה איטלקית, סצנות קשות ומותחות ואהבה סוערת מהווה ספר שכיף לקרוא.

נינה נוימן בת ה-27, שוטרת לשעבר, בורחת לניו יורק בכדי להתאושש ולנסות לאחות את הפצעים המדממים בנפשה, אותם פצעים שהובילו לפרישתה מהמשטרה ולגירושיה בסופו של דבר.

בניו יורק היא חוברת לענת, חברתה מימי הילדות, שהיא בעלת עסק מצליח. שתיהן מבלות בסצנת המועדונים והפאבים. המטרה היא אחת ויחידה מבחינת נינה: לשכוח ואם אפשר, אז למות על הדרך.

לילה אחד היא נתקלת בגבר מעניין מאוד, לורנזו טורנטיני, שהפגישה אתו מסמלת את יריית הפתיחה של הרומן הזה. לורנזו הוא איש חזק, אחד שיודע מה הוא רוצה ושפקודותיו אינן מופרות. הוא מתרשם מנינה ומחליט שהיא תהיה שלו בכל מחיר.

הרומן מלא תהפוכות ומאבקים, הן פנימיים והן הישרדותיים. ניו יורק מצטיירת כשדה קרב בספר הזה. הפשיעה ועולם הכנופיות מקבלים במה נכבדה מאוד ואנו נחשפים לאורח חיים הרחוק ממה שאנו מכירים.

ממה נינה בורחת? האם לורנזו יצליח לכבוש אותה, והיא אותו? מהי חשיבותה של משפחה, של הבטחה, של שבועה ושל מילה? ומעל לכל: למי הנאמנות נתונה? ללב, או שמא למחויבויות?

רומן הכתוב בצורה קולחת ומעניינת. המתח והעניין מחזיקים את הקורא מתחילה ועד סוף. אהבתי את ההתמודדות עם המכשולים, את הוכחת הנאמנות והמחוייבות אחד כלפי השני גם כשמדובר בדמויות המשנה. דמויות המשנה: ענת, מריאנו, אמיליה, מריה, רומאו, תאו ואריקה תרמו רבות לעיבוי העלילה וכל אחת מהן עם הסיפור שלה הפיחה חיים בעוד ועוד רבדים בסיפור.

מה שהפריע לי בסיפור הזה היה שנינה הצטיירה בעיניי כאחת עם מוסר כפול. מצד טוענת שהיא ועקרונותיה הם דבר אחד, ומנגד פועלת בניגוד מוחלט להצהרותיה. ניתן להצדיק או “להכשיר” את המוסר הכפול הזה בטענה שהכול באשמת רחשי הלב והאהבה העזה שהוא מכיל. הטיפול במכשול העיקרי שבין נינה ללורנזו היה די צפוי, אבל הוא היה מה שנקרא “מונע הנזק הזול ביותר” כי מצד הוא פתר את המצב בין שניהם, ומצד שני מנע בעיה חמורה עבור לורנזו. הרגשתי בחסרון סיפורם של ענת ושל רומאו, כל אחד לחוד, כי ברור שיש שם והרבה.לשמחתי ליליאן תכתוב רומן על שניהם ובכך הפינה הזו תיסגר מבחינתי.

למרות שקראתי לאט, ולעיתים באדישות מסויימת, לא יכולתי להרשות לעצמי שלא לסיים אותו. על אף היות העלילה מעניית והסקרנות שעוררה בי, לא עפתי עליו. זה כמו סרט נחמד שרואים אבל לא נופלים ממנו. לסיכום אגיד שזה ספר קליל ונחמד עם אקשן מסוג אחר ועלילה הבנויה וכתובה היטב כיאה לליליאן שכל מה שתכתוב אקרא בשמחה.

586 עמודים

הוצאה עצמית

לרכישה מודפס/ דיגיטלי:

http://lilianahum.co.il/%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%A0%D7%A9%D7%91%D7%A2%D7%AA-%D7%91%D7%93%D7%9D/

 

 

 

איה

הסקירות של איה, הבלוג של: איה איברהים

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.Welcome to Aya's Book Reviews!This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.

סיפורים נוספים של איה איברהים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר