דב נמלים – תסריט אנימציה

כשחזרתי לגור בארץ לפני כ13 שנה עם בני עברתי לגור במודיעין כדי שהוא ילמד בבית הספר הדמוקרטי. עבדתי מהבית באותה תקופה ולא הכרתי אף אחד מהעיר אז החלטתי להצטרף לקורס תסריטאות בכדי לפגוש אנשים
וזה גם מה שאמרתי בשיחת ההכרות ששאלו למה החלטנו ללמוד תסריטאות.

התסריט שכתבתי לפרוייקט הסיום נולד בתרגיל כתיבה על התנסות אישית. באותה תקופה הייתה לי התקפת נמלים בבית ומכאן ההשראה לרגשות דל גיבור התסריט.

דב נמלים

אנימציה
פנטזיה
תזמון :
דני רוטשטיין

1. חוץ. כפר – זריחה.
המצלמה עוקבת אחר מחלק עיתונים צעיר, לבוש בגדים קצרים שנוסע באופניו בכפר שקט וחביב. הציפורים מצייצות, הפרחים זקופים וצמרות העצים מתנועעות ברוח קלילה. הצבעים עזים ומוסיקת מדיטציה עליזה ומרגיעה מתנגנת. הוא מתקרב לקוט’ג חמוד ויפיפה בעל גג מקש עם גינה מטופחת ודשא ירוק ומכוסח. פרפר צבעוני מתרומם מאחד הפרחים ונוחת על כתפו של דב הגינגטרי (40), שמור, לבוש בגדים בהירים, מסודרים ונקיים. הוא מגולח ושערו הארוך חלק ומסודר. דב עסוק בטאי צי, תנועותיו זורמות וחלקות. הוא מחייך לפרפר.
נער העיתונים זורק עיתון לעבר דלתו של דב, המצלמה עפה עם העיתון תוך כדי שהוא מתהפך באוויר ואנחנו רואים תמונה של דב עם הכותרת : דב הגינגטרי, ראש המפלגה הירוקה מונה למנהל “תנו לחיות לחיות”.

2. פנים. חדר המקלחת – בוקר.
דב נכנס לחדר המקלחת תוך כדי הוא מזמזם שיר לא מזוהה. הוא מצחצח את שיניו. כשהוא מסיים הוא מפנה את מבטו לכוון הדלת.

דב
(בפליאה)
היי, מה את עושה כאן?

הוא מתכופף ומסתכל על נמלה שמסתובבת על הרצפה. הוא קם ויוצא מהמקלחת תוך שהוא ממשיך לזמזם.

3. פנים. חדר המקלחת – בוקר.
דב חוזר לחדר המקלחת, עכשיו לבוש בחליפה אופנתית ללא עניבה. הוא בודק את עצמו במראה ומחייך. בדרכו החוצה הוא כמעט דורך על הנמלה.

דב
מה? את עוד פה?

הוא יוצא מהמקלחת וחוזר תוך כשניה עם שקית סוכר חום אורגני. הוא מפזר כמה גרגירים ליד הנמלה ויוצא מהמקלחת.

4. פנים. חדר מקלחת – ערב.
דב נכנס לחדר המקלחת, על הרצפה הוא רואה כעשרים נמלים מתגודדות מסביב לגרגירי הסוכר שהוא פיזר בבוקר. הוא מצחקק לעצמו ויוצא מהחדר.
דב חוזר למקלחת עם יעה ומברשת, בעדינות הוא גורף את כל הנמלים ויוצא מהחדר.

5. חוץ. גינתו של דב – ערב.
דב יוצא מביתו עם היעה ושקית הסוכר האורגני. הוא נעצר ליד בור הקומפוסט בצד הבית. בעדינות הוא מניח את היעה בגינה. בעזרת כף חפירה קטנה שנמצאת כבר שם הוא חופר בור קטנטן, מפזר קצת סוכר ומנער את הנמלים בזהירות לבור.
דב מתיישב לצד הגינה ומסתכל על הנמלים.

6. חוץ. כפר – זריחה.
הציפורים מצייצות, הפרחים זקופים וצמרות העצים מתנועות ברוח קלילה. הצבעים עזים ומוסיקת מדיטציה עליזה ומרגיעה מתנגנת. דב מתרגל טאי צי. בגדיו הבהירים מסודרים ונקיים.

7. פנים. חדר המקלחת – בוקר.
דב נכנס ורואה עשרות נמלים על הרצפה ועל הכיור. הוא צועד מעליהן בזהירות וניגש לכיור. תוך שהוא מצחצח את שיניו הוא מסתכל על הנמלים בעניין רב. הוא עוקב בעיניו אחרי שורת הנמלים היורדת מהכיור לרצפה.

8. פנים. חדר מקלחת – ערב.
דב נכנס למקלחת. הוא מוציא מכיסו בקבוק שמן קטנטן.
קלוז אפ בקבוק : שמן נענע אתרי. 100% טבעי. להרחקת חרקים ונמלים.
הוא לוקח פיסת נייר ומטפטף עליו קצת שמן.
בזהירות הוא מגרש את הנמלים ומעביר את הנייר הספוג בשמן על הכיור ולאורך הקיר. הוא נעמד ומסתכל על המקלחת בשביעות רצון.

9. פנים. חדר שינה – זריחה.
דב ישן בשלווה במיטתו. השעון הדיגיטלי שלצד המיטה מראה 5.05 . דב מתעורר ומתמתח בהנאה. על הקיר לצד המיטה תלוי לוח שנה שמראה רק את היום והחודש הנוכחי (5 October) על דף לבן. 5 נמלים מצוירות בתחתית הדף. דב קם ותולש דף ויוצא.
(fade to black) רק ה לוח שנה נשאר התמונה ונשאר חצי שקוף עד סצנה 14. הדפים נתלשים במהירות , מס הנמלים בתמונה שווה ליום החודש והן מתרוצצות על העמוד.

10. פנים. חדר מקלחת – בוקר.
דב בחדר המקלחת מנער נמלים מהמגבת שליד הכיור
(Fade To Black)

11. פנים. חדר שינה – בוקר.
דב בחליפה, מנער נמלים מהנעלים שלו.
(Fade To Black)

12. פנים. חדר שינה – זריחה.
דב מתעורר ומגלה נמלים על הכרית שלידו.
(Fade To Black)

13. פנים. חדר מקלחת – בוקר.
דב מנער עשרות נמלים ממברשת השיניים שלו.
(Fade To Black)

14. חוץ. כפר – זריחה.
מחלק העיתונים לובש בגדים ארוכים ואפורים. הוא מתקשה לרכב מול הרוח החזקה. הבוקר אפור וחשוך. הפרחים נראים פחות זקופים, העצים כבר לא מתנועעים ברוח והצבעים נראים פחות בוהקים. לוח השנה עוצר על October 31. אותה מוסיקה מתנגנת אך היא נשמעת פחות זורמת ויותר מאולצת. דב עושה טאי צי בצד הבית. זיפים קטנים מכסים את פניו, שערו טיפה פרוע ובגדיו נראים קצת מקומטים. דב מבחין בנמלה על כתפו. הוא מפסיק את הטאי צי, תופס את הנמלה בין אצבעותיו ומקרב אותה לפניו. לאט לאט הוא מועך את הנמלה ומסתובב לכיוון הבית.

15. פנים. חדר מקלחת – בוקר.
דב נכנס למקלחת ואפילו לא שם לב שהוא דורך על כמה נמלים בדרכו לכיור. הוא מסתכל על עצמו במראה, מעביר את ידו על זיפיו בגועל ומנסה לסדר את שערו הפרוע ללא התלהבות או הצלחה יתרה. הוא לוקח את מברשת השניים ורואה שהיא מלאה נמלים. הוא פותח את המים ולאט לאט מקרב את המברשת למים. כשהנמלים נשטפות לכיור דמעות זולגות מעיניו. הוא זורק את מברשת השיניים לכיור ומתחיל לרמוס את הנמלים ברגליו תוך שהוא ממשיך לדמוע. הוא נעצר בפתאומיות, מסתובב ויוצא מהמקלחת.

16. פנים. חדר שינה – זריחה.
דב נשכב על המיטה ומיד נראה כאילו שקע בשינה עמוקה. על כפות רגליו עשרות נמלים מתות.
בחלון חדר השינה אנחנו רואים את השמש נעה במהירות. עולה מהפינה השמאלית, דרך אמצע השמיים ומתחילה לרדת. החדר מחשיך.
עיניו של דב נעות והוא נראה חולם. בועת חלום יוצאת מראש

17. פנים. אולם הרצאות – יום.
דב עומד על במה מאחורי דוכן נואמים. הדוכן גבוהה ורק חלק גופו העליון נראה, אך גם זה מסתתר מאחורי ניירות שדב מחזיק. האולם מלא אנשים והם מדברים ומרעישים. דב מנסה לקבל את תשומת לבם הוא מכחכח, הוא פותח את פיו לדבר אך לא מצליח להשמיע מילה. הוא מסתכל על האנשים והם משתנים לנמלים.
בבהלה דב זורק את הניירות שהוא מחזיק ואנחנו רואים שהוא ערום, הוא מתכופף ומוציא רובה אוטומטי מאחורי הדוכן ומתחיל לירות לכל עבר.

18. פנים. חדר שינה – ערב.
רעש היריות משתנה לרעש של טלפון מצלצל OS. אחרי מספר צלצולים המזכירה האלקטרונית עונה.

קולו של דב
הגעתם לדב הוגינטרי, אני כרגע לא נמצא. אתם יודעים מה לעשות. PEACE.

קול אישה בטלפון
דב, זאת דינה מהמשרד. הייתה לך היום פגישה בעשר עם מנכ”ל צער בעלי חיים. הוא די התעצבן שלא הגעת, אבל הרגעתי אותו וסידרתי פגישה חדשה לשבוע הבא. חוץ מזה רצית להיות בכנסת ב-4. הכל בסדר איתך?
19. פנים. חדר שינה – ערב.
דב מתעורר במיטתו. על פניו ארשת מבולבלת. הוא קם לאט מהמיטה וצועד לחדר המקלחת.

20. פנים. חדר מקלחת – ערב.
כל חדר המקלחת מלא בנמלים כולל הרצפה והקירות. כמעט לא נותרו גוויות נמלים ונראה שהנמלים החיות אוספות את הגוויות. דב נוהם נהמה גרונית ומטורפת. הוא מסתובב ורץ החוצה.

21. פנים. ביתו של דב – ערב.
דב, לבוש מכנסי פיג’מה, גופיה מלוכלכת ויחף, יוצא מביתו בריצה מבלי לסגור את הדלת אחריו.

22. פנים. חדר מקלחת – ערב.
דב נכנס לחדר המקלחת ובידיו שני בקבוקי 2000-K. תוך שהוא מצחקק הוא מרסס לכל כיוון עד שהחדר נעלם מתחת למסך עשן.

23. חוץ. כפר – לילה.
הכפר נראה מפחיד בלילה. קוצים נראים בכל מקום והעצים ערומים וללא עלים. הבתים בכפר פתאום נראים שוממים וחסרי חיים. הירח המלא נראה כעוס. יללות תנים נשמעות במרחק.
דב נמצא בצד ביתו, עדיין לבוש אותם מכנסי פיג’מה וגופיה. שערו פרוע לגמרי וזקן ארוך ומלוכלך מעטר את פניו. תנועות הטאי צי שקודם נראו זורמות ונעימות נראות עכשיו כמו תנועות קראטה. החיוך על פניו אינו מתבטא בעיניו ונראה מפחיד ומשוגע.

24. פנים. חדר מקלחת – לילה.
הרצפה שחורה מגוויות נמלים. דב מסתכל סביבו בשביעות רצון. לפתע הוא קולט תנועה. שורה חדשה של נמלים יוצאת מתחת לכיור ומתחילה לאסוף את גוויות הנמלים. דב משמיע נהמה מפחידה.
(Cut To Black)

25. פנים. חדר מקלחת – לילה.
דב נכנס לחדר המקלחת ובידו מברג גדול. הוא עוקב בעיניו אחר שורת הנמלים ורואה שהן יוצאות מחור קטן שליד צינור המים. בעזרת המברג הוא מתחיל להגדיל את החור תוך שהוא רומס כל נמלה שבורחת לכיוונו.
(Cut To Black)

26. פנים. חדר מקלחת – לילה.
דב יושב בכניסה למקלחת, לידו שקית הסוכר האורגני ומולו פזורים גרגירי סוכר. בידיו מחבט זבובים. הוא יושב ללא ניע עד שנמלה מתקרבת לערמת הסוכר ומתחילה למשוך גרגיר החוצה ואז הוא מוחץ אותה בעזרת מחבט הזבובים.
(Cut To Black)

27. פנים. חדר מקלחת – לילה.
דב מחזיק בידו מצית ושורף מספר נמלים על הרצפה.
(Cut To Black)

28. פנים. חדר מקלחת – לילה.
דב עומד, מכופף, מחזיק בידו פטיש ענק ושובר את הקיר שמתחת לכיור. כשהחור בגודל ראש, דב מניח את הפטיש ומכניס את ראשו לחור.

דב
Here comes Johnny.

בתוך הקיר אנחנו רואים שלושה צינורות מים פונים לכיוונים שונים. על כל צינור שורה של נמלים ארוכה.
(Cut To Black)

29. פנים. חדר מקלחת – לילה.
דב מכה ללא כיוון נראה לעין, הוא שובר את הכיור ומים מתחילים להשפריץ לכל עבר. דב צוחק.
(Cut To Black)

30. פנים. חדר מקלחת – לילה.
דב מחזיק בידו תרסיס 2000-K. הוא מדליק מצית ומרסס עליה. להבה נוצרת ממיכל התרסיס ומדליקה את המגבת שליד הכיור, דב אינו שם לב. והוא מרסס לתוך החור כמספר שניות.
המצלמה עוקבת אחר הלהבה לתוך הקיר. הלהבה דוהרת לאורך הצנור ושורפת נמלים בדרך. בסוף הקיר יש הצטלבות צינורות, על אחד הצינורות כתוב סכנה גז.

פיצוץ גדול.

סוף.?


31. חוץ. כפר – בוקר.
העשן מהפיצוץ מתפוגג ומהבית של דה נשארו רק מספר חלקי קירות . דב שוכב על הדשא ללא תנועה, בגדיו כרועים, שערו וזקנו פרועים והוא מכוסה פצעים. צבא נמלים יוצא מאזור הבית לכיוונו של דב. הנמלים מכסות את דב עד שהוא נעלם למראה.
כשהנמלים מתחילות לעזוב את דב אנחנו רואים ששערו חלק, זקנו מסודר, פצעיו נעלמו ואפילו בגדיו נראים חלקים ומסודרים.

32. חוץ. כפר – זריחה.
המצלמה עוקבת אחר מחלק עיתונים צעיר, לבוש בגדים קצרים שנוסע באופניו בכפר שקט וחביב. הציפורים מצייצות, הפרחים זקופים וצמרות העצים מתנועעות ברוח קלילה. הצבעים עזים ומוסיקת מדיטציה עליזה ומרגיעה מתנגנת. כשהוא מתקרב לביתו של דב אנחנו רואים שהשטח בו עמד הבית הפך לגינה. בצד הגינה עומד טיפי בסגנון אינדיאני, לידו דב בעל שער ארוך וזקן ארוך לבוש בגדים בהירים וחלקים מתאמן בטאיצי. כשהמצלמה מתקרבת לדב אנחנו רואים נמלים מתרוצצות על גופו של דב. מסדרות את שערו וזקנו, מנקות את בגדיו ואפילו כמה נמלים מנקות את שיניו של דב.
מחלק העיתונים זורק עיתון לעבר הטיפי של דב, המצלמה עוקבת אחרי העיתון כשהוא נפתח. בעיתון תמונה של דב עם שער וזקן ארוכים, לבוש אותם בגדים פשוטים. מתחת לתמונה הכותרת: פעם ראשונה מאז קומה, המפלגה הירוקה, בראשות דב הוגינטרי מצטרפת לקואליציה. בתחתית העיתון אנחנו רואים מודעה קטנה : מבצע רינג טון בחינם לקוראים העיתון. והיום :
If you can’t beat them, join them


של Queen

misterdarlinggmail-com

אב בודד, הבלוג של: דני רד

העולם מתנהל על פי שני כוחות עיקריים : אהבה ופחד. כשאנחנו מחוברים לאהבה הבחירות שלנו קלות, זורמות, ברורות לנו. שאנחנו בוחרים בפחד, אנחנו לא רואים ברור. אנחנו מבולבלים. אנחנו מסתובבים בעולם ללא דרך או מטרה. אני מתחבר לאהבה. אני בוחר באהבה.אני כותב אהבה. אני דני, הורה יחיד, או כמו שאני אוהב לקרוא לעצמי אב בודד (תרגום מילולי מאנגלית שמצחיק רק אותי) מגדל כמעט לגמרי לבד נער מתבגר. 

סיפורים נוספים של דני רד

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר