גנב החגים / אברהם ישראלי

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

לפני שנים רבות חי ילד קטן במדינה אי שם מעבר להרים. המקום היה שכוח אל, אבל לא מנותק לגמרי מהעולם. משפחתו הייתה ענייה למדי . הוריו עבדו גם בימים בהם כל האחרים נחו ובילו.מעולם לא קיבל מתנות. הוריו תמיד אמרו שאין להם מספיק כסף בכדי לחגוג ואסור להם להפסיק לעבוד.כי נדרש להם כסף לקנות אוכל לשים על השולחן. כך העביר הילד את שנותיו בקיפוח. בעיניים כלות התבונן על ילדים אחרים. ראה כיצד הם מבלים בחגים, משחקים, נוסעים למקומות רחוקים עם הוריהם. רק הוא נותר מרותק לביתו. בשל מצבו זה לא היו לו חברים. מי רוצה להיות חבר לילד, שלא יכול להצטרף למשחקים, לחופשות ולחגיגות עם כל היתר ?

כאשר התבגר מעט, הבטיח לעצמו, שדבר ראשון יצבור כסף רב בדרך כלשהי.דבר שני,חשב, יתנקם בכל אלה, שבזו לו כל ימי ילדותו. על הוריו כעס על כי מנעו ממנו להיות ככל הילדים, אבל הבין לליבם ולמצבם.

בשנות העשרים לחייו החל לעבוד במספר משרות. אט אט השתפר מצבו והחל לצבור הון משל עצמו. היה ממציא המצאות שונות, החל מצעצועים פשוטים ועד למכונות מסובכות יותר. באחד מהימים , צץ לו הרעיון, כיצד יוכל לממש את חלומו ולהתנקם בכל אלה שצחקו עליו,לא שכח כיצד נידו אותו, כאשר היה עול ימים. הוא עבד על המצאה חדשה. ביום שסיים אותה פרץ בשאגת ניצחון.

כבר למחרת בבוקר, עוד לפני שבקעו קרני השמש הראשונות, הפעיל את המכונה שהמציא. כמובן, שלא סיפר לאיש על המצאתו זו, רצונו היה שבנוסף לנקמה ילמדו האנשים לקח, שיש צורך בשיוויון בין בני האדם.

תוך מספר דקות, מרגע שהפעיל את המכונה, נמחקו כל תאריכי החגים ושמם מכל לוחות השנה בעולם. כל הימים נראו אותו הדבר. איש לא ידע, מתי יש לחגוג, ואיזה חג בא מתי. האנשים עבדו שבעה ימים בשבוע: אין מנוחה, אין חגיגות ושמחות. הכול משעמם ואפור. אנשים שכחו, איך היה לפני כן.  העונש אמנם היה קשה מאד. האיש שעשה כל זאת, צחק בליבו ושמח לאידם של כל האנשים, שכעת, טועמים, מה שהוא עבר כל ילדותו.

כעבור כשנה החל להינחם על מעשיו. וסבלם של האנשים נגע לליבו. הנקמה לא הביאה לו הרגשה טובה יותר. אז החל לאיטו, להחזיר את החגים ללוחות השנה. אנשים החלו לחייך שוב, לנוח יותר, להיות בחיק משפחותיהם ולהינות מחייהם.

זמן לא  רב אחרי שהחזיר את רוב החגים למקומם הטבעי הלך האדם לעולמו. עדיין חסרו חגים ואנשים לא ידעו בדיוק איזה חגים והיכן למקם אותם. לכן מאז ועד היום, מחפשים אנשים את המכונה המיוחדת הזו, כדי לשחזר את החגים ואולי אפילו להוסיף עוד.

 

 

 

אורחים בלב

אורחים בלב, הבלוג של: האורחים של "אמור"

בלוג האירוח של אמור. כאן יתארחו מפעם לפעם מי שמדברים אהבה שוטף ואין להם בלוג, כי אין בית בלי אורחים, ואנחנו הכי אוהבים לארח. 

סיפורים נוספים של האורחים של "אמור"

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל

תוייג בתור:

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר