ארבעה סימנים שבעלך סובל ממשבר גיל ארבעים

55cc7fcd74a17.jpg

אולי שמעת או קראת, או שחברות סיפרו לך, אבל לא תאמיני באמת עד שלא תגיעי לשם.

אז הנה, ריכזתי עבורך את הסימנים שיעזרו לך לזהות אם בעלך עובר משבר אמצע החיים:

ספורט:

אם הפעילות הספורטיבית החביבה על הגבר שלך היתה כל השנים מורכבת מהשילוש הקדוש: רביצה למרחק, לחיצה אנרגטית על כפתורי השלט ובהייה צורנית במרקע, והוא מחליט בוקר אחד להיות תריאתלט, כלומר, לשחות, לרוץ, לרכוב – כדאי לפקוח עין.

אין המדובר, כמובן, במי שבעצת הרופא, או סתם כך, החליט להתחיל לעשות פעילות גופנית כלשהי, אלא במי שבין אימוני הריצה לשחיה מכניס כמה שיעורי ספינינג קטנים, ככה, בשביל הכיף, בשביל לשמור על כושר לרכיבה של שבת בחמש בבוקר.

 

טיפוח:

שנים את מנדנדת לו בעניין השטיח הזה שגדל לו על הגב, ושנים הוא אומר שככה הוא אוהב את זה. עכשיו, כשהתרגלת כבר, הוא פתאום מחליט להסיר את כל השיער מהגב והחזה לצמיתות. תוסיפי לזה את הספורט, הקפדה על דיאטה של נערה בת שבע עשרה על גבול האנורקסיה, ובדיקה יומית של צמיגי המותניים מול המראה, וקיבלת כוסית בבית, כשחשבת שאת היחידה.

כשלעצמה, זאת התפתחות חיובית, שהרי מי לא רוצה להיות נשואה לחתיך הורס, אבל יכול להיות שהוא במשבר. בכלל, כל ההתעסקות הזו במראה החיצוני, שאינה מאפיינת את הגבר הישראלי, מתחילה פתאום לבלוט בסביבות גיל ארבעים.

ברור שאם הגבר שלך גילח, טיפח ולבש בגדי מעצבים כל חייו, הדברים הללו אינם חלק מהמשבר בשבילו, אבל יכול להיות שהגיע זמנו לצאת מהארון. רקאומרת.

 

שינויים בעבודה:

הגבר שלך היה כל חייו מתכנת מערכות, וביום בהיר אחד החליט שדי לו, עזב את העבודה ללא הודעה מוקדמת והפך למטפל רוחני באמצעות בקבוקי סודה-סטרים? הוא במשבר.

אין ספק שהבגדים החדשים והצמודים שרכש התאימו פחות בסביבה המשרדית, ושעות העבודה הפריעו לו מאד בשגרת האימונים, אבל בעוד חמש או שבע שנים הוא יתעורר, ולא יבין איך הגיע לקליניקה מעופשת בדרום תל אביב, ככשלוש גרושות אומללות והומו אחד בוהים בו במבטי הערצה מטושטשים. יש ביקוש נמוך מאד לסודה סטרים.

אם יש לך יכולת כלכלית להאכיל את הילדים בעוד שהוא מקושש את עצמו בקורס אחר קורס של מודעות, סבבה, אבל אם לא, פתחי חיסכון מבעוד מועד. את יכולה להכניס אליו את כל הכסף שהוא סירב להוציא על הסרת שיער לצמיתות.

 

באסה כללית:

בואי נגיד את זה בקול – משבר אמצע החיים מתחיל בירידה קטנה בטסטוסטרון.

לא, גברים, אף אחד לא אמר כלום על הזהו שלכם. זה לא עושה כלום, זה לא פוגע לכם בתפקוד. זו רק תחושה עמומה ועקשנית של באסה.

תוכלי להבחין שהגבר שלך פשוט לא מרגיש טוב. הוא קם בבוקר ולא טוב לו, הולך לעבודה ולא טוב לו, חוזר הביתה ולא טוב לו. הוא מסתובב בפרצוף נכאים ומסוגל לדכא גם את יובל המבולבל על ספיד.

אם יש לך מזל הוא יגיע למסקנה שזו העבודה שאשמה, ואם אין לך מזל – שזו את. אם יש לך המון מזל וגם שכל, את תארזי אותו צ’יק צ’ק לטיפול פסיכולוגי, תחזיקי אצבעות ותקווי לטוב.

מקסימום, תמיד את יכולה להפנות אותו לשחיה צורנית ולימודי הילינג באמצעות בקבוקי סודה סטרים…

 

שניה רצינות. משבר אמצע החיים לא מצחיק, ויש לו פוטנציאל הרס בלתי מוגבל. כדאי להיות מודעים אליו, ולזהות את הסימנים בזמן. לפעמים אפשר לטפל, במיוחד אם יש פרטנר טוב, וכדאי לנסות ולא להתייאש, כי הסוף הטוב הוא במרחק חמש שנים.

 

galbarkan

מלכה לב אדום, הבלוג של: גל ברקן

גל ברקן, בת 53 (גיל מנטלי 14), נשואה מאד ואם לשלוש בנות (וכלבה), וגרה ברעננה. חוקרת אהבה ומסדרת מילים. כותבת מגיל שלוש, עו"ד לשעבר, בלוגרית, אושיית פייסבוק, מחברת הספרים "הסוד המושלם" (ספר ילדים), "איפה את, דבש?" (ספר ילדים), "הסוד הקטן של יערה כוכבי" (רומן), "טוי-בוי" (רומן) ו"לב בסוף היום" (סיפורים קצרים). הוגת "אמור", יזמית ועורכת ראשית. מפתחת שיטת "אהבה היא (לא) משחק ילדים", מרצה ומטפלת. רוקדת פלמנקו, אוהבת אש, רעש ולישון בצהריים.

סיפורים נוספים של גל ברקן

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו במייל

אהבו אותנו בפייסבוק

הרשמו לקבלת הניוזלטר שלנו

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו אהבת חינם למייל שלכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדברים אהבה שוטף

סיפורים חמים

סיפורים מומלצים

ליצירת קשר

ליצירת קשר